Nová kamera Axis k vnější instalaci na vozidla dohlédne na dopravní provoz i na potřebu údržby

Nová kamera Axis k vnější instalaci na vozidla dohlédne na dopravní provoz i na potřebu údržby
Autor fotografie: Axis|Popisek: AXIS P3925-LRE
20 / 03 / 2021, 09:00

Společnost Axis Communications, světový lídr v oblasti chytrých kamerových systémů, rozšiřuje svou řadu kompaktních, odolných a diskrétních IP kamer AXIS P39 o nový model AXIS P3925-LRE, palubní kameru optimalizovanou speciálně pro vnější instalaci na dopravních prostředcích.

Kamera AXIS P3925-LRE se instaluje na vnější stranu karoserie dopravních prostředků, kde poslouží ke zvýšení bezpečnosti cestujících a usnadní vyšetřování incidentů. Kameru lze použít například k zpětnému pohledu podél vozidla, pro záběr směrem dolů při instalaci nad dveřmi, nebo k pohledu směrem vpřed ve směru jízdy. Pokud se umístí na střeše kolejových vozidel, lze ji také využít k identifikaci potřeb údržby, například opotřebení smykadel pantografu.

Kamera splňuje průmyslové standardy, včetně EN50155 a EN45545-2, a prošla náročnými testy certifikace IK10+, IP66 / IP67 / IP6K9K. Je spolehlivá i v obtížných podmínkách, například při vibracích, záškubech, nárazech a výkyvech teplot. Je také odolná vůči běžné údržbě vozidla, například mytí. Lze ji snadno nainstalovat do jakéhokoli vozidla od vlaků a autobusů až po vozidla záchranné služby.

AXIS P3925-LRE funguje za jakýchkoli světelných podmínek. Nabízí HDTV rozlišení 1080p a s Forensic WDR zajišťuje vysoce kvalitní obraz, i když jsou ve scéně tmavé nebo příliš světlé oblasti. S funkcí Lightfinder poskytuje navíc ostrý a barevný obraz i za špatných světelných podmínek. S vestavěným IR přísvitem ji lze použít k dohledu v úplné tmě a elektronická stabilizace obrazu (EIS) zajišťuje stabilní video, když kamera na vozidle vibruje.

Mezi nejdůležitější charakteristiky AXIS P3925-LRE patří:

  • vyhovuje EN50155 a EN45545-2,
  • IR přísvit a EIS,
  • Lightfinder a Forensic WDR,
  • režim nízké odezvy,
  • podepsaný firmware a zabezpečené spouštění systému.

Tato robustní kamera má integrované vylepšené zabezpečovací funkce, které brání neoprávněnému přístupu a chrání celý systém. Podepsaný firmware a bezpečné spouštění garantují, že je v kameře nainstalovaný pouze autorizovaný a nezměněný firmware a že po továrním nastavení zůstala kamera zcela bez malwaru. K většímu klidu slouží také funkce detekce otřesů, díky níž kamera automaticky hlásí poškození.

Kamera AXIS P3925-LRE bude k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 26.000 Kč.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

 

Tagy článku