Nová řada pevných síťových kamer s funkcí WDR – Dynamic Capture pro monitoring a bezpečnostní dohled

Nová řada pevných síťových kamer s funkcí WDR – Dynamic Capture pro monitoring a bezpečnostní dohled
Autor fotografie: Axis Communications|Popisek: Pevné síťové kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E
04 / 09 / 2015, 06:15

Pevné síťové kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E se vyznačují 10x optickým přiblížením a automatickým ostřením – a zejména funkcí WDR – Dynamic Capture (dynamické snímání se širokým dynamickým rozsahem kontrastu). Tyto síťové kamery jsou ideální pro instalace video dohledu, které vyžadují pokrytí velkých vzdáleností pro široký přehled a současně přitom umožňují zachytit detaily obrazu potřebné pro identifikaci.

Společnost Axis Communications vylepšuje své oblíbené síťové kamery AXIS Q1755 a AXIS Q1755-E o funkci Wide Dynamic Range - Dynamic Capture (dynamické snímání se širokým dynamickým rozsahem kontrastu), která umožňuje dosáhnout obrazu s vynikající čistotou a ostrostí.

Kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E navíc nabízejí rozlišení HDTV 1080p, vyšší světelnou citlivost, denní a noční režim snímání a progresivní výstup pro vynikající kvalitu obrazu dokonce i u objektů, které se pohybují rychle. Tyto kamery jsou nadto vybaveny obousměrným přenosem zvuku ve špičkové CD kvalitě se vzorkováním 48 kHz, jenž umožňuje vysoce kvalitní záznam, a jsou tak dokonale vhodné pro audio analýzu.

„Vzhledem k tomu, že konstrukční provedení je shodné s dřívějšími modely AXIS Q1755, je možné kamery AXIS Q1775 osadit jako vylepšení stávající instalace video dohledového systému a doplnit jej tak o nejnovější technologie společnosti Axis,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Kamery AXIS Q1775 lze snadno integrovat do systémů s jinými produkty, například kryty pro ochranu kamer před výbuchem nebo řešení pro otáčení a naklánění obrazu.“

Model AXIS Q1775-E je navržen pro venkovní bezpečnostní instalace na budovách pro monitorování vchodů, východů nebo obvodových linií a pro montáž na sloupky pro video dohled nad parkovišti nebo obecně pro bezpečnostní dohledové účely ve městech. Díky technologii společnosti Axis s názvem Arctic Temperature Control mohou kamery AXIS Q1775-E, které mají třídy ochranného krytí IP66, IK10 a NEMA 4X, pracovat až do teplot -40 °C (-40 °F).

„Síťové kamery jsou chytrá zařízení. Díky inteligentní analýze obrazu mohou operátoři využívat video dohled pro analýzu nejen tehdy, když už k incidentu došlo, ale také lze použít automatickou detekci a následně řídit situaci ve chvíli, kdy incident probíhá,“ říká Erik Frännlid. „Čím dříve se operátoři o incidentu dovědí, tím více času mají na reakci. Často incidenty začínají neobvyklým zvukem. Může to být výkřik, výbuch nebo výstřel. Zvuky samozřejmě nejsou detekovány pomocí analýzy obrazu, ale pomocí analýzy audia. Kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E nabízejí vysoce kvalitní zpracování zvuku, které je podkladem pro nejrůznější aplikace analyzující zvuk vyvíjené partnery společnosti Axis.“

 Kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E nabízejí detekci pohybu, aktivní alarm při neoprávněné manipulaci, detekci otřesů a funkci Gatekeeper (hlídání brány a přiblížení na detekované objekty). Jako výstup používají celou řadu individuálně konfigurovatelných video streamů s protokoly H.264 a Motion JPEG s plnou snímkovou frekvencí a umožňují též lokální záznam, čili volitelný záznam videa přímo v kameře.

Kamery rovněž podporují inteligentní video aplikace, například počítání osob, platformu pro vývoj aplikací AXIS Camera Application Platform a AXIS Video Hosting System, jakož i otevřené programovací rozhraní pro integraci softwaru, včetně ONVIF.

Síťové kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E jsou k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučené maloobchodní ceny 31 199 Kč a 38 359 Kč.

Zdroj: Axis Communications

 

Tagy článku