Nová taktická svítilna Fenix TK25IR umožní vidět a nebýt spatřen

Nová taktická svítilna Fenix TK25IR umožní vidět a nebýt spatřen
Popisek: Fenix TK25IR
18 / 05 / 2017, 06:00

Svou první svítilnu pro noční vidění uvádí na trh renomovaný výrobce Fenix. Taktická svítilna TK25IR přináší možnost volby infračerveného a bílého světla v unikátně konstruovaném duálním reflektoru.

Vojáci, policisté a další profesionálové v ozbrojených složkách se často dostávají do situací, kdy potřebují v noci vidět a přitom sami nebýt spatřeni. Noční vidění na bázi infračerveného spektra je může ochránit před vystavením se zbytečnému riziku a díky tomu dokáží předcházet nebezpečným situacím. Právě pro tyto profesionály, ale také lovce a všechny dobrodružné povahy je určena nová taktická svítilna Fenix TK25IR. Inovativní a patentovaný systém duálních světelných zdrojů v reflektoru umožňuje snadné přepínání mezi světlem bílým a infračerveným. Svítilna je osazena dvojicí bílých LED CREE XP-G2 S3 s maximálním výkonem 1 000 lumenů a dosvitem 225 metrů a dvojicí infračervených LED o maximálním výkonu 3 000 mW.

Fenix TK25IR

Bílé LED nabízí pět režimů výkonu, od uvedeného maximálního s výdrží 2 hodin svícení až po nejnižší ekonomický režim o 15 lumenech s výdrží 4,5 dne nepřetržitého svícení. Nabídku režimů bílého světla doplňuje výstražný stroboskop vhodný například pro odvrácení bezprostředně hrozícího útoku nebo signalizaci. Infračervené světlo je nerozpoznatelné pro běžné oko a je tak velmi žádané profesionály pro taktické použití a značně rozšířené je také mezi lovci. Fenix TK25IR vyzařuje infračervené světlo o vlnové délce 850 nm, které je kompatibilní s většinou nočních vidění. Volit lze z dvou výkonnostních módů 3 000 mW a 1 000 mW.

Všechny světelné režimy se snadno ovládají pomocí dvojice taktických spínačů na konci svítilny. Větší z nich slouží k okamžitému zapnutí a vypnutí svítilny, menší potom na přepínání mezi jednotlivými režimy a aktivaci stroboskopu. Přepínání mezi bílým a infračerveným světlem probíhá díky patentované technologii snadným pootočením hlavy svítilny v libovolném směru. Snadné a praktické ovládání vychází maximálně vstříc požadavkům profesionálů pro taktické použití. Svítilna se napájí jedním Li-ion akumulátorem typu 18650 nebo alternativně dvojicí jednorázových, mrazuvzdorných CR123A baterií. Tělo svítilny vyhovuje standardu IP68, je tedy plně vodotěsné až do 2 metrové hloubky a prachotěsné. Konstrukce svítilny z leteckého duralu je také nárazuvzdorná vůči pádům z 1 metru. Svítilna Fenix TK25IR je dodávána s pevným držákem na opasek s rychloupínacím mechanismem a je kompatibilní s širokou škálou příslušenství od montáží na zbraň, vzdálené spínače přes montáž na kolo až po difuzér nebo stavěcí dopravní kužel.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK25IR je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix.

7Doporučená maloobchodní cena je 2 899 Kč.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.