Nová vlna násilí na východní Ukrajině. Je ohrožen mírový summit v Minsku?

Nová vlna násilí na východní Ukrajině. Je ohrožen mírový summit v Minsku?
Autor: Nehody novinky|Popisek: 02.10.2015 Kramatorsk, záběry ze scény ostřelování
10 / 02 / 2015, 22:15

10.2.2015 / Média přinesla informaci o další eskalaci válečného konfliktu v ukrajinském vnitrozemí. Rakety tentokrát dopadaly do hustě obydlené oblasti, přímo mezi panelové domy.
Zdroj: Reuters, Accidents news

Mezitím, co se Rusko, Ukrajina, Francie a Německo chystá na zítřejší mírový summit v Minsku, rakety dnes usmrtily více než 10 civilistů a vojáků v ukrajinském vnitrozemí. Na Ukrajině zahynulo už nejméně 5 tisíc lidí a situace civilního obyvatelstva je zoufalá.

Evropští politikové jsou skeptičtí, že dojde k mírové dohodě mezi znepřátelenými stranami. Agentura TASS sice přinesla neoficiální a neověřené informace, že by se mohlo najít mírové řešení konfliktu, které pronikly z dnešního večerního jednání kontaktní skupiny. Schůzky se zúčastnil ukrajinský exprezident Leonid Kučma, proruský ukrajinský politik Medvedčuk, ruský velvyslanec v Kyjevě Zurabov a zmocněnci separatistů Pušilin a Dějněgo. Prostředníkem jejich jednání je švýcarská diplomatka Tagliaviniová (zdroj: idnes.cz)

Raketový útok zasáhl město Kramatorsk, asi 50 km severně od hlavního sídla ukrajinských separatistů. Místní úředníci uvedli, že bylo zabito nejméně sedm civilistů a čtyři vojáci, a 26 civilistů a 10 vojáků bylo zraněno. Separatisté odmítají, že jsou za tímto raketovým útokem, nicméně je zřejmé, že se před Minským summitem snaží obsadit co největší území. Tímto krokem však značně komplikují probíhající jednání.  

Podívejte se na video výsledků raketového útoku v Kramatorsku:

 

Psali jsme také:

Kyjev zřídil hranici se separatisty, ti prý dobyli klíčové Logvinovo

Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA

Kompletní přehled bojů na Ukrajině za týden: popis, mapy, videa 

Rusové: Obama chystá světovou válku. Máme právo použit jaderné zbraně jako první

Drsná výměna názorů mezi separatistou a ukrajinským vojákem 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace