Nová výkonná PTZ kamera Axis nabízí lepší zabezpečení a možnosti rozšířené videoanalýzy

Nová výkonná PTZ kamera Axis nabízí lepší zabezpečení a možnosti rozšířené videoanalýzy
01 / 09 / 2019, 08:00

Společnost Axis Communications ohlásila uvedení síťové kamery AXIS P5655-E PTZ, cenově dostupné a vysoce výkonné otočné kamery pro všestranné použití v oblasti videodohledu. Dodává se s dedikovaným čipem nové generace ARTPEC 7, který nabízí lepší obraz, posílené bezpečnostní funkce, rozšířené možnosti analýzy a podstatně efektivnější kompresi videa.

Model AXIS P5655-E je vybaven snímačem s vysokou světelnou citlivostí a technologií Forensic WDR pro jasný obraz i ve scénách s velmi tmavými a současně velmi světlými plochami. Díky technologii Axis Lightfinder 2.0 navíc snímá za slabého osvětlení obraz se sytějšími barvami a ostřejším vykreslením předmětů v pohybu. Elektronická stabilizace obrazu pak minimalizuje negativní dopady vibrací a otřesů.

Výkonnější procesor pro pokročilou analýzu navíc nabízí výběr ze čtyř profilů scény (interiér, exteriér, forenzní záznam a doprava). Pro každý z těchto profilů kamera automaticky optimalizuje expoziční dobu, vyvážení bílé, clonu, ostření, kontrast a šumový filtr tak, aby odpovídaly specifickým potřebám každé scény. Podepsaný firmware a zabezpečené zavádění systému chrání firmware před pozměněním a zaručuje, že bude instalován výhradně autorizovaný firmware. V případě potřeby lze provést zabezpečené spuštění po resetu do továrního nastavení a získat tak naprostou jistotu, že kamera není napadena žádným malwarem.

Klíčové prvky:

  • HDTV 1080p s 32násobným optickým zoomem
  • Technologie Forensic WDR a Lightfinder 2.0
  • Signovaný firmware a zabezpečené zavádění systému
  • Paměť ostření a EIS
  • Kompresní technologie Zipstream s podporou standardů H.264 a H.265

Pro zajištění flexibilní instalace se tato kamera dodává s obousměrným zvukovým konektorem a čtyřmi vstupně-výstupními porty. Technologie Axis Zipstream s podporou standardů H.264 a H.265 navíc významně snižuje požadavky na šířku pásma a velikost datového úložiště.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace