"Nová" zbraň teroristů: bomby v mobilech, tabletech a noteboocích

&quote;Nová&quote; zbraň teroristů: bomby v mobilech, tabletech a noteboocích
23 / 10 / 2015, 08:00

Radikální islamisté z milic Boko Haram prý totiž začali do odložených mobilů, počítačových tabletů a notebooků schovávat nástražná výbušná zařízení.

Abuja/Yaoundé 22. října (ČTK) - Šéf nigerijské policie dnes varoval obyvatele této africké země, aby nezvedali náhodně nalezené zvonící telefony. Informovala o tom agentura Reuters. Při nájezdu nigerijských islamistů na severu Kamerunu zahynulo ve středu nejméně osm lidí.

Policejní generál Solomon Arase varoval před novou taktikou radikálů na tiskové konferenci, na níž zároveň oznámil, že policie obvinila pět lidí z podílu na dvojitém bombovém útoku v hlavním městě Abuji, při němž na počátku října zahynulo 15 lidí. Právě u nich totiž policie při zadržení údajně nalezla "nebezpečná výbušná zařízení" uschovaná do elektronických přístrojů.

Česká letiště upozorňují na bezpečnostní opatření před odletem. Mobily a notebooky musí být nabité

Na severu Kamerunu ve středu zahynulo při nájezdu radikálů z Boko Haram na vesnici Doulo a následné přestřelce z příslušníky bezpečnostních složek osm lidí. Devět dalších utrpělo zranění, informovala dnes s odvoláním na místní úřady agentura Reuters. Napadená vesnice leží jen asi 20 kilometrů od kamerunsko-nigerijské hranice. Boko Haram oblasti na severu Kamerunu dlouhodobě využívá jako zásobárnu potravin, paliva i nových bojovníků.

Islamistické milice Boko Haram v rámci svého boje za vyhlášení státu s přísnými islámskými pravidly zabily na severovýchodě Nigérie a v okolních státech již více než 20.000 lidí. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari proti nim slíbil v předvolební kampani tvrdý postup. Bojovat by s nimi nyní měla především mezinárodní vojenská mise, do níž Nigérie, Niger, Čad, Kamerun a Benin poslaly celkem 8700 mužů.

Zdroj: ČTK

Tagy článku