"Nová" zbraň teroristů: bomby v mobilech, tabletech a noteboocích

&quote;Nová&quote; zbraň teroristů: bomby v mobilech, tabletech a noteboocích
23 / 10 / 2015, 08:00

Radikální islamisté z milic Boko Haram prý totiž začali do odložených mobilů, počítačových tabletů a notebooků schovávat nástražná výbušná zařízení.

Abuja/Yaoundé 22. října (ČTK) - Šéf nigerijské policie dnes varoval obyvatele této africké země, aby nezvedali náhodně nalezené zvonící telefony. Informovala o tom agentura Reuters. Při nájezdu nigerijských islamistů na severu Kamerunu zahynulo ve středu nejméně osm lidí.

Policejní generál Solomon Arase varoval před novou taktikou radikálů na tiskové konferenci, na níž zároveň oznámil, že policie obvinila pět lidí z podílu na dvojitém bombovém útoku v hlavním městě Abuji, při němž na počátku října zahynulo 15 lidí. Právě u nich totiž policie při zadržení údajně nalezla "nebezpečná výbušná zařízení" uschovaná do elektronických přístrojů.

Česká letiště upozorňují na bezpečnostní opatření před odletem. Mobily a notebooky musí být nabité

Na severu Kamerunu ve středu zahynulo při nájezdu radikálů z Boko Haram na vesnici Doulo a následné přestřelce z příslušníky bezpečnostních složek osm lidí. Devět dalších utrpělo zranění, informovala dnes s odvoláním na místní úřady agentura Reuters. Napadená vesnice leží jen asi 20 kilometrů od kamerunsko-nigerijské hranice. Boko Haram oblasti na severu Kamerunu dlouhodobě využívá jako zásobárnu potravin, paliva i nových bojovníků.

Islamistické milice Boko Haram v rámci svého boje za vyhlášení státu s přísnými islámskými pravidly zabily na severovýchodě Nigérie a v okolních státech již více než 20.000 lidí. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari proti nim slíbil v předvolební kampani tvrdý postup. Bojovat by s nimi nyní měla především mezinárodní vojenská mise, do níž Nigérie, Niger, Čad, Kamerun a Benin poslaly celkem 8700 mužů.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace