Nové Hvězdné války mají novou hrdinku Jyn Erso

Nové Hvězdné války mají novou hrdinku Jyn Erso
14 / 12 / 2016, 19:15

Nový díl Hvězdných válek s názvem Rogue One: Star Wars Story, který bude mít v Česku premiéru ve čtvrtek, představí novou hlavní hrdinku. Jmenuje se Jyn Erso a je to dívka, která byla opuštěna jako mladá ve válce, a je na ní, aby se rozhodla, jaké má cíle, napsala agentura AP.

Režisér filmu Gareth Edwards se společně s produkčním týmem rozhodl do role obsadit anglickou herečku Felicity Jonesovou, která v minulosti získala nominaci na Oskara za roli manželky fyzika Stevena Hawkinga ve filmu Teorie všeho. Na rozdíl od jiných hrdinek Hvězdných válek jsou diváci v případě Jyn Erso obeznámeni s jejím původem. Její otec je vědec, který kdysi pracoval pro impérium a odešel. Na začátku filmu se však k impériu vrací a nechává svou malou dceru Jyn, aby se o sebe postarala sama. Ta se v pozdějším věku musí vyrovnávat se svou minulostí.

"Mám ráda její odhodlanost, dokud v něčem neuspěje, tak se nevzdává," řekla Jonesová o roli, kterou představuje.

Nový díl Hvězdných válek již měl premiéru v Los Angeles a setkal se s pozitivními recenzemi. Britský list The Guardian snímku dal pět z pěti možných hvězdiček, Empire Magazine a list The Telegraph film ohodnotily čtyřmi hvězdičkami.

Zdroj: ČTK

Tagy článku