Nové kamery firmy Hikvision poskytují ostrý obraz v náročném prostředí pod vodou

Nové kamery firmy Hikvision poskytují ostrý obraz v náročném prostředí pod vodou
Autor fotografie: Hikvision
05 / 10 / 2018, 14:30

Společnost Hikvision, přední dodavatel inovativních produktů a řešení v oblasti kamerových systémů, uvádí na trh dvě nové podvodní kamery, schopné dodat čistý a jasný obraz v náročných podvodních prostředích. Tyto vysoce kvalitní kamery mohou poskytnout monitorovací řešení v akvakulturních, inženýrských a záchranných scénářích.

Kamery odolají podvodnímu tlaku a korozi a mají voděodolný strukturní design stavějící na nerezové oceli SUS304/SUS316L. Kamera do velkých hloubek (model DS-2XC6225G0-L dokáže operovat v prostředích o vysokém tlaku v hloubce 50 m. Kamera do mělkých hloubek (model DS-2XC6224G0-L) dokáže operovat v hloubce až 15 m. Obě jsou pro práci v hloubkách vybaveny zesíleným kabelem.

psali jsme: Hikvision představil novou termální bispektrální kameru s pokročilou technologií detekce požáru

Tyto kamery disponují množstvím funkcí, díky nimž jsou schopny poskytnout plnou monitorovací podporu pod vodou. Dokáží za použití dodatečného osvětlení využívajícího „bílé“ světlo detekovat desetimetrovou vzdálenost ve tmě (0 lx). Obě kamery mají pevnou ohniskovou vzdálenost 2.0, 2,8 a4 mm a je na nich aplikován antikorozní nátěr chránící je před korozní povahou mořské vody. Mají také speciální nátěr na povrchových sklech, který je chrání před přichycením množením mořských organismů, např. řas. Kromě toho disponují speciální plnobarevnou rozmlžovací technologií, jež zlepšuje monitorování v pohyblivých vodách.

   Další funkce kamer:

-          Rozlišení senzoru až 2,0 MPx

-          Nahrávání videí v rozlišení Full HD v 30 fps

-          Podpora kompresních video kodeků H.265/H.264/MJPEG

-          Široký dynamický rozsah 120 dB

-          Tři video streamy

-          Úložiště s kapacitou až 128 GB

Kamery se hodí pro monitorování vrtných plošin, akvakulturních areálů, vodních nádrží, plaveckých bazénů či kanálů. Mohou rovněž za určitých podmínek sloužit v korozních prostředích, např. v průmyslové či chemické odpadní vodě.   

psali jsme: VMS HikCentral zefektivňuje správu kamerového systému

„Ve společnosti Hikvision stále zkoumáme nové způsoby, jak pomoci zákazníkům tam, kde potřebují. Bezpečnost a videodohled je důležitý ve vodě i nad ní, takže naše podvodní kamery mohou přinést užitek jakékoli pobřežní instalaci,“ uvedl regionální manažer Hikvision Europe pro německy mluvící země Allen Xue.

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace