Nové kamery WiseNet Q jsou vybaveny kompresí H.265 a jedinečnou technologií WiseStream

Nové kamery WiseNet Q jsou vybaveny kompresí H.265 a jedinečnou technologií WiseStream
Autor fotografie: Hanwha Techwin Europe
28 / 06 / 2016, 22:30

24 kamer z nové řady WiseNet Q je vybaveno inovativními funkcemi, jako je komprese H.265 a technologie WiseStream.

To je doplňková kompresní technologie, která dynamicky řídí kódování a vyvažuje kvalitu a kompresní poměr vzhledem k míře pohybu, k němuž v záběru dochází.  Když se WiseStream zkombinuje s kompresí H.265, lze ve srovnání se současnou technologií H.264 snížit nároky na šířku pásma až o 75 %. To zaručuje, že kamery společnosti Hanwha Techwin Europe z nové řady WiseNet Q patří mezi kamery nejšetrnější v nárocích na šířku pásma vůbec.

Žádné kompromisy z hlediska kvality

I přes výhodné ceny nedošlo u   kamer WiseNet Q k žádným kompromisům z hlediska kvality a funkční vybavenosti. Dokonce i IR přísvit je poskytován coby standard.

Kamery jsou k dispozici ve 2MP a 4MP Full HD verzích. Jsou vybaveny technologiemi True WDR, detekcí rozostření, Hallway View a Lens Distortion Correction a snímají optimální obraz za každé situace.

  • Detekce rozostření je k dispozici u všech modelů. Rozpoznává, kdy není kamera zaostřena. Zaostření 4MP modelů z řady WiseNet Q vybavených varifokálním objektivem lze nastavit i po síti, a ušetřit tak čas potřebný k instalaci. 
  • Hallway View nabízí vysoce efektivní způsob monitorování úzkých vertikálních oblastí, například chodeb, tunelů a uliček. Umožňuje kamerámzaznamenávat obraz s poměrem stran 9:16 a 3:4, a tím  efektivní fungování ve vysokých a úzkých prostorách.Přitom jsou minimalizovány požadavky na šířku pásma a úložnou kapacitu. 
  • Lens Distortion Correction (LDC) kompenzuje zkreslení obrazu, k němuž může docházet u širokoúhlých objektivů.

K flexibilitě a uživatelské přívětivosti kamer z řady WiseNet Q dále přispívají funkce, jako je detekce pohybu a neoprávněné manipulace, duální napájení přes PoE a 12V DC a integrovaná úložná kapacita zahrnující síťová datová úložiště a 128GB SD, SDHC a SDXC karty. Kamery představují cenově výhodné bezpečnostní řešení pro banky, maloobchodní řetězce, kanceláře, dopravu a řadu dalších  aplikací.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.