Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů

Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů
Autor fotografie: http://rusevik.ru/|Popisek: Uprchlíci z Ukrajiny
18 / 09 / 2014, 09:00

Podle zářijových zpráv OSN počet ukrajinských uprchlíků přesáhl 1 milion. To je, vzhledem k relativně krátké délce konfliktu, zcela bezprecedentní číslo, které v poměru počet osob/čas hravě předčilo všechny věhlasné konflikty blízkého východu.

A zatímco dnes ještě platí, že 814 tisíc ukrajinských uprchlíků se rozběhlo do Ruska (kterému lidé z východu země věří objektivně více), zatímco na západ od bojiště zamířilo pouze 260 tisíc osob, zítra, začne-li opět válka, se vše změní.

Povstalci s přímou či nepřímou podporou Ruska mají nově zcela evidentně vojensky navrch a frontová linie se bude posouvat na západ – to znamená tam, kde stále více lidí věří Evropě a stále méně lidí fandí Putinovi. Tam, kde bydlí 40 milionů lidí, jejichž domovy ještě nikdo neostřeloval. A hlavně tam, kde se dnes nachází naprostá většina příbuzných Ukrajinců, kteří dlouhodobě přebývají na území České republiky. Z lidského hlediska se pak Ukrajincům žijícím v České republice nelze divit, že využijí všech skulin a možností, jak své příbuzné a blízké dostat právě do České republiky.

Nezavládne-li na Ukrajině mír a neobnoví-li se dodávky ruského plynu, který je nezbytný pro zajištění tepla v tamních panelových domech, bude Česká republika čelit největšímu nárazovému přílivu imigrantů ve svých novodobých dějinách. A jak už to v takové situaci bývá, nepůjde pouze o ženy a děti, starce a muže – živitele rodin, ale také o zloděje, mafiány a pravicové extrémisty.

Psali jsme také:

Migrace cizinců do ČR: klid před bouří nebo nejsme zemí zaslíbenou?

Ukrajinská revoluce po půl roce: vztek, zklamání, bída, smrt a beznaděj

Návrat volyňských Čechů do vlasti – mediální bublina splaskla

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.