Nové požární detektory Bosch zvyšují účinnost detekce

Nové požární detektory Bosch zvyšují účinnost detekce
Autor fotografie: BOSCH|Popisek: požární detektory Bosch
27 / 11 / 2014, 17:00

27.11.2014 / Bosch Security Systems přinášejí na trh novou řadu požárních detektorů, které spojují bezkonkurenční spolehlivost s vysokou detekcí požárů.

Detektory řady AVENAR 4000 jsou vybaveny osvědčenou technologií Bosch ISP (Intelligent Signal Processing), která umožňuje zpracování signálů ze všech detektorů s použitím inteligentních algoritmů neuronových sítí. Výsledkem je nejlepší rozlišení skutečného požáru od jiných rušivých podnětů. Nová řada detektorů obsahuje také modely s inovační technologií Dual Ray. Ta využívá dvě diody emitující světlo s různými vlnovými délkami za účelem rozlišování kouřových částic z požáru od jiných částic. Přibližně 30% falešných poplachů je vyvoláno viditelnými částicemi prachu, vody, par nebo cigaretového kouře. Použití technologie Dual-Ray umožňuje omezení falešných poplachů na minimum.

Moderní budovy jsou dnes vybaveny vyspělou technickou infrastrukturou. Tento trend je spojený s růstem elektromagnetického rušení, které je pro veškerá elektronická zařízení výzvou. Odhaduje se, že od 20% do 30% falešných poplachů vzniká z nevysvětlitelných důvodů (Průzkum BRE: „Příčiny falešných poplachů v budovách – 2014”). Detektor AVENAR 4000 je navržený s ohledem na veškeré nové okolnosti. Zajišťuje odolnost proti elektromagnetickému rušení, poskytuje instalatérovi informace s ohledem na kritická rušení v místě instalace a umožňuje Integrátorovi systému rychlejší identifikaci problému a vyřešení kritických událostí a v důsledku tohoto také přináší úspory času a peněz.

Během provozu a údržby je stabilita a efektivita detekce dodatečně zvětšená díky nepřetržitému měření magnetického pole pro každý detektor a vypočítávaní střednědobých a dlouhodobých středních hodnot, které se používají pro předpovídání možného překročení prahových hodnot, a to ještě předtím než vznikne falešný poplach. Operátoři mohou sledovat běžné a střední hodnoty EMC na uživatelském rozhraní ústředny požární signalizaci. Tento postup poskytuje zmenšení pracovní zátěže spojené s instalací a údržbou systému.

Řada AVENAR 4000 zahrnuje detektory s optickými senzory a dvojitými optickými senzory, jakož i mnohasenzorové verze s tepelnými a chemickými senzory.

Psali jsme také:

Rozšíření rozsahu funkcí ústředen systémů signalizace vloupání a napadení AMAX

Bosch rozšiřuje portfolio řady Amax

Výsledky odborné soutěže o nejlepší exponát FSDays AWARD 2014 + VIDEO

Bosch Remote Control Security i pro Android

Tagy článku