Nové protiteroristické uniformy německých policistů jako z Hvězdných válek

Nové protiteroristické uniformy německých policistů jako z Hvězdných válek
Autor fotografie: @RalfPodszus/ ?@Karol_Kosmonaut
28 / 11 / 2015, 09:15

Bavorští policisté představili 24. listopadu nové uniformy, která mají lépe chránit před těžkými zbraněmi.

 

Helma vypadá jak ze ságy Hvězdné války, což vyvolalo reakci na sociálních sítích. Nicméně uniforma chrání policisty doslova od hlavy k patě a měla by odolat i střelbě ze samopalů a revolverů, včetně mezi teroristy oblíbeného kalašnikova. Od příštího roku mají být uniformami vybaveny všechna policejní zásahová vozidla.

Německý časopis Stern na svém tweetu porovnal přilbu s čínskou pánví wok, a pochválil Bavoráky za jejich praktičnost „Ti Bavoráci! Jsou šikovní, jako vždy".Zdroj: cz.sputniknews.comsueddeutsche.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace