Nové ruské ,,denacifikační" metody: Nabodnuté ukrajinské hlavy na kůlu

Nové ruské ,,denacifikační&quote; metody: Nabodnuté ukrajinské hlavy na kůlu
Autor: Anton Holoborodko, CC BY-SA 3.0|Popisek: Ruští vojáci
11 / 08 / 2022, 16:00

Rusové byli usvědčeni už z řady zvěrstev páchaných na ukrajinských obráncích své země či civilním obyvatelstvu. Nyní vyšlo najevo, že se vypořádávají s těly ukrajinských zajatců zvlášť otřesným způsobem.

Rusové, zdá se, přitvrzují, ve svých metodách, jak sprovodit ze světa nepřítele a ještě jej posmrtně znectit. Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj nyní sdílel na sociální síti Telegram znepokojivou fotografii nabodnuté hlavy na kůlu před jednou budovou ve městě Popasna situovaném právě v Luhanské oblasti. ,,Na Rusech není nic lidského," prohlásil Hajdaj.

Fotografie měla být pořízena koncem července. Podle deníku The Guardian je snímek pravý. Popasna byla obsazena ruskými jednotkami v květnu.

Blízko hlavy pravděpodobně sťatého ukrajinského vojáka byly nalezeny rovněž jeho tělo bez rukou. Ruce byly nabodnuty na jiné dva kůly v blízkosti.

Rusko soustavně popírá, se dopouští zvěrstev na ukrajinských vojácích či civilistech, a obviňuje naopak Ukrajince, že se například bombardování civilních objektů dopouštějí sami. Nicméně důkazy svědčí o opaku, jako například v případě masakru v Buči.

V červenci vzbudilo velkou pozornost a zároveň pohoršení video, na němž ruský voják kastruje ukrajinského zajatce, které později okupanti zabijí.

Zdroj: Business Insider

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace