Nové síťové kamery AXIS pro audio a HDTV video streaming

Nové síťové kamery AXIS pro audio a HDTV video streaming
Autor fotografie: Axis Communications|Popisek: Modelová řada AXIS V59 PTZ
06 / 05 / 2015, 19:30

Modelová řada AXIS V59 PTZ je navržena pro živé vysílání a webcast obrazu a zvuku ze školících místností, učeben, velkých auditorií nebo sportovních hal, stejně jako pro vysílání zpráv o počasí, nebo dopravních informací.

Kamery nabízejí rozlišení HDTV až do 1080p při 60 fps, plynulé otáčení/náklon/přiblížení (PTZ), vysoce kvalitní audio, výkonné 30násobné přiblížení (zoom) a otevřené rozhraní pro snadnou integraci s jinými systémy.  

Společnost Axis Communications dnes představila své první produkty určené pro streamování: síťové kamery AXIS V5914 a V5915 PTZ. Flexibilní a vysoce výkonné kamery poskytují vysoce kvalitní zvuk a plynulé otáčení/náklon/přiblížení pro audio a video produkci nebo živé vysílání a záznam v kvalitě HDTV. Kamery umožňují montáž na stůl, zeď nebo strop a lze je dálkově ovládat přes webové rozhraní i pomocí mobilních zařízení, jako jsou tablety a smartphony.

„S novou rodinou univerzálních PTZ kamer vytvořených speciálně pro použití s jinými než dohledovými aplikacemi, jakými jsou například živé přenosy nebo videokonference, využíváme našich zkušeností a odborných znalostí z oblasti bezpečnosti a video dohledu. Tyto nové kamery nabízejí vysoce kvalitní HDTV video a špičkový zvuk, stejně jako velmi dobrou konektivitu, která umožní jejich široké využití,“ vysvětluje Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis Communications. „Zatímco ostatní kamery Axis jsou určeny pro specifické využití jejich funkcionality, s rodinou AXIS V59 nyní poskytujeme i kamery, které si snadno poradí i s jedinečnými požadavky živého streamingu a webového vysílání.“

Série AXIS V59 nabízí vysoký až 30násobný zoom a HDTV rozlišení až do 1080p při obrazové frekvenci 60 fps pro plynulé video s množstvím rychle se pohybujících objektů. Zatímco kamery určené pro videodohled mají rychlé převody pro otáčení a náklon, nové modely AXIS V5914 a AXIS V5915 nabízejí velmi plynulý pohyb pro co nejplynulejší změny polohy. Nastavení kamer je také optimalizováno pro vysokou barevnou věrnost, jakou vyžaduje studiové prostředí.

Množství vstupů a výstupů je k dispozici přímo pro profesionální AV (audio-vizuální) procesy SMPTE určené pro streaming v HDTV s výstupem na HDMI 1.4 obsahujícím zvuk pro připojení k externím monitorům, výstup 3G-SDI pro 3GB 1080p @ 60fps přenos včetně zvuku, ethernetový port RJ45, nastavení úrovně vstupu XLR-3 line/mic s 48V fantomovým napájením pro superb audio v režimu stereo, 3,5mm line/mic vstupem a výstupem a slotem pro SD kartu plné velikosti pro úložiště určené pro záznamy.

Kamery jsou vybaveny otevřeným API rozhraním (Application Programming Interface) pro snadnější integraci s jinými systémy a podporují AXIS Streaming Assistant pro snadné vytváření video a audio streamů přístupných pro streaming aplikace jako jsou Adobe Flash Media Live Encoder, Microsoft Expression Encoder nebo Ustream.com, a video konferenční aplikace, jakými jsou Skype for Business (Lync) nebo Adobe Connect.

Kamery AXIS V5914 a AXIS V5915 PTZ mají podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program stejně jako v AXIS Camera Companion, AXIS Camera Station, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System, ONVIF a VAPIX® pro snadnou integraci do kamerových systémů a vývoj inteligentních aplikací.

Podle plánu by kamery AXIS V5914 s rozlišením HDTV 720p při 50/60 fps a AXIS V5915 s rozlišením HDTV 1080p při 50/60 fps měly být dostupné v 2. čtvrtletí 2015 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 49.100 a 63.800 Kč.

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: +420 734 319 237, E-mail:marek.pavlica@axis.com

Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: + 420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@taktiq.com

 

 

 

Tagy článku