Nové snímky "Bílé labutě" Tu-160M2

Nové snímky &quote;Bílé labutě&quote; Tu-160M2
Autor: Twitter|Popisek: Zrození nové labutě
04 / 06 / 2016, 07:00

Jeden z nejdražších projektů ruského ministerstva obrany, strategický bombardér Tu-160M2 se začíná montovat ve výrobním závodě Tupolev.

Podle informací z ruského vojensko-průmyslového komplexu by projekt na oživení bombardéru z dob SSSR mohl stát jako nejdražší projekt poslední dekády, jaderné ponorky Borei v ceně 5-7 miliard dolarů.

"Pro tuto chvíli není známo, do jaké míry budou letadla modernizována, není známo, zda bude obnoveno pouze radio-elektronické vybavení, nebo také motory, munice, chladicí systémy, navigace, atd. Cena projektu Tu-160M2 se bude lišit v závislosti na těchto aspektech, " řekl zbrojní expert. 

Tu-160 je nejvýkonnější strategický bombardér, jaký byl kdy postaven, a podle náměstka ředitele kanceláře Tupolev, Valerije Solozobova bude Tu-160M2 zcela nové řešení, pouze vizuální podoba bude stejná.

"Letadla budou mít k dispozici nejnovější elektronické prvky které existují, a budou vybavena inovativními systémy elektronického boje a řízení palby," informoval zástupce Tupoleva server RBTH, což by ale odpovídala držaší variantě projektu.

Podle Solozobova bude letadlo vylepšeno, aby se přizpůsobilo současným podmínkám a získá systémy, které ho udělají imunní vůči PVO systémům a raketám potenciálního nepřítele. Zástupce Tupoleva oznámil, že všechny komponenty Tu-160M2 budou vyrobeny v ruských společnostech a že sankce neovlivní žádným způsobem výrobu nových letadel.

Podle vrchního velitele z Aerospace sil Ruské federace, Viktora Bondareva, se první let uskuteční v roce 2019 a sériová výroba bude zahájena v roce 2023. Bondarev řekl, že ministerstvo obrany Ruské federace plánuje koupit minimálně 50 jednotek Tu-160M2.

Zdroj: Twitter, RBTH

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace