Nové varifokální kopulovité IP kamery Axis zajistí všestranný dohled – i díky umělé inteligenci

Nové varifokální kopulovité IP kamery Axis zajistí všestranný dohled – i díky umělé inteligenci
Autor fotografie: Axis|Popisek: AXIS P3265-LVE
16 / 01 / 2022, 10:00

Společnost Axis Communications představuje tři kopulovité kamery vybavené jednotkou pro zpracování hlubokého učení (DLPU), která umožňuje využívat v koncových zařízeních aplikace založené na umělé inteligenci. Tyto kamery se dodávají s předinstalovanou analytikou AXIS Object Analytics zajišťující spolehlivou detekci s menším počtem falešných poplachů.

Nové kamery AXIS P3265-V/-LV/-LVE jsou navrženy tak, aby hladce splynuly s jakýmkoli prostředím a díky krytí IK10 jsou odolné vůči vandalům. Všechny kamery nabízejí vynikající kvalitu obrazu s forenzními detaily v rozlišení 2 MPx při rychlosti až 60 snímků za sekundu a disponují varifokálním objektivem se záběrem zorného pole 36 až 100°. Mají technologie Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR, s nimiž poskytují skutečné barvy a skvělé detaily i v náročných světelných podmínkách nebo téměř v úplné tmě.

Modely AXIS P3265-LV a AXIS P3265-LVE (pro venkovní použití) jsou navíc vybaveny technologií Axis OptimizedIR pro dohled v úplné tmě, kdy se IR přísvit přizpůsobuje expozici. To výrazně snižuje riziko rozmazané scény u přibližujících se nebo blízkých objektů.

Umělá inteligence s hlubokým učením k přesnější detekci a identifikaci

Kamery disponují jednotkou hlubokého učení (DLPU) a dodávají se s předinstalovanou analytikou AXIS Object Analytics. Ta umožňuje detekovat a klasifikovat lidi nebo vozidla, rozlišovat mezi různými typy vozidel, jako jsou osobní vozy, autobusy, náklaďáky, motorky, či kola. Navíc tato sada umožňuje analytice běžet přímo v kameře (tzv. na okraji), což vede k rychlejším a více škálovatelným systémům. Mezi nesporné výhody patří také zpracování obrazu v reálném čase, celkové nižší náklady a jednoduchá implementace.  Díky obousměrnému audiu a I/O portům je možné přidat do řešení také audioanalytiku a integrovat další periferní zařízení. 

Díky technologii Axis Zipstream s podporou kodeků H.264 a H.265 se u všech kamer výrazně snižují požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by utrpěla kvalita zaznamenaného obrazu. A vzhledem k tomu, že se po síti přenáší pouze relevantní video, řeší se tím také možné problémy spojené s otázkami zachování soukromí osob na záběrech kamery.

Tyto špičkové kamery mají vestavěné také funkce kybernetického zabezpečení, jako je například Axis Edge Vault, které chrání ID zařízení Axis a zjednodušuje autorizaci zařízení Axis v síti.

Mezi klíčové vlastnosti modelů P3265 patří:

  • vysoká kvalita obrazu v rozlišení 2 MPx při 60 fps,
  • Lightfinder 2.0, Forensic WDR, OptimizedIR,
  • Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265,
  • výkonná analytika s hlubokým učením,
  • audio a I/O port,
  • rozšířené funkce pro zvýšení kybernetické bezpečnosti,
  • podpora aplikací jiných výrobců.

Nové kamery budou k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v 1. čtvrtletí 2022 za doporučené koncové ceny 12 900 Kč u AXIS P3265-V, AXIS P3265‑LV s OptimizedIR za 14 900 Kč a venkovní model AXIS P3265-LVE s krytem proti nepříznivým podmínkám počasí za 17 100 Kč.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace