Noví obyvatelé Molenbeeku budou systematicky ztotožňováni

Noví obyvatelé Molenbeeku budou systematicky ztotožňováni
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Belgie
02 / 05 / 2016, 12:30

Po atentátech v Bruselu chce vláda získat větší kontrolu nad tím, kdo se do problematické čtvrti přistěhuje.

Belgická vláda spolu s regionálními úřady plánuje systematičtější monitoring nově příchozích obyvatel do čtvrti Molenbeek. Po atentátech v Bruselu je cílem vlády zlepšit celková bezpečnostní opatření v celé zemi i kontroverzních čtvrtích, v nichž mohou existovat teroristické buňky napojené na Islámský stát.

Mezi novými opatřeními, které mají zlepšit bezpečnostní situaci v Molenbeeku je návrh, který by ukládal povinnost uvést své jméno na zvonku každého bytu pro lepší identifikaci místních obyvatel. Místní policie pak provede systematické šetření ohledně obyvatel, kteří se do Molenbeeku přistěhují, což platí následně pro nově vzniklá sousedství.

Ministr vnitra Jan Jambon tak chce mít větší přehled o nových obyvatelích Molenbeeku a o jejich identifikaci. Jambon prohlásil, že ,,je nepřijatelné, abychom nevěděli, kdo se zdržuje na území Molenbeeku". Chystá se také opatření, kdy úředníci budou namátkově chodit po domech a ptát se, jestli jméno na zvonku odpovídá ,,skutečnému" obyvateli.

Tato a další opatření budou zavedena i z toho důvodu, že za poslední rok došlo ke změnám asi 8 000 adres v problematické čtvrti. Jambon se také zmínil o tom, že hlavní díl  bezpečnostních změn by měla nést místní policie ve spolupráci s lokální vládou. Cílem tak není hon ,,na čarodějnice" v Molenbeeku, nýbrž vědět, kdo konkrétně se zde skutečně nachází. 

Zdroj: dhnet.be

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace