Novinářské ,,hyeny" vs. rozzuření Zemanovci. Kdo by se měl omluvit za incident při prezidentské volbě?

Novinářské ,,hyeny&quote; vs. rozzuření Zemanovci. Kdo by se měl omluvit za incident při prezidentské volbě?
Autor fotografie: Screenshot YouTube
01 / 02 / 2018, 11:00

Druhé kolo prezidentské volby poznamenal incident mezi novináři a příznivci Zemanova štábu.

Druhé kolo prezidentské volby se neneslo jen v duchu oslav Zemanovy obhajoby prezidentského křesla, ale těsný souboj ,,orámoval" nechutný incident mezi novináři a příznivci Miloše Zemana.

psali jsme: Miloš Zeman bude znovu kandidovat. Příští prezidentskou volbu si může prohrát jen on sám

Mainstreamová média většinou vidí jasnou chybu na straně Karla Slezáka, který napadl pěstmi kameramana, a Jana Šolty, ale nezmiňují roli novinářů a kameramanů, kteří filmovali ,,senzaci" v podobě opilého novináře. Ten v jednu chvíli zkolaboval a nebylo jasné, jaký je jeho aktuální zdravotní stav. Přítomnost novinářů rozzuřila Slezáka se Šoltou natolik, že je fyzicky napadli, což je samo o sobě neomluvitelné a Slezák se o několik dnů později kameramanovi za inzultaci omluvil.

Otázkou však zůstává, nakolik je etické či morální si filmovat potácejícího muže, který byl zjevně opilý v honbě za lacinou senzací. Novinářské štáby by se měly řídit základními etickými kodexy a v tomto případě filmovat pouze to, co bezprostředně souvisí s prezidentskou volbou.

psali jsme: Druhé kolo prezidentské volby nahrává Drahošovi. Zeman bude muset mobilizovat voliče

Omluvit by se tak za proběhnuvší incident měli sice ,,Zemanovci", nicméně na druhé straně je přinejmenším sporná aktivita, kterou novináři vyvíjeli v kritický moment, když jim záměrně v hledáčku zůstal opilý muž, jehož ,,hodnota" je z novinářského pohledu nulová.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace