Novinářské ,,hyeny" vs. rozzuření Zemanovci. Kdo by se měl omluvit za incident při prezidentské volbě?

Novinářské ,,hyeny&quote; vs. rozzuření Zemanovci. Kdo by se měl omluvit za incident při prezidentské volbě?
Autor fotografie: Screenshot YouTube
01 / 02 / 2018, 11:00

Druhé kolo prezidentské volby poznamenal incident mezi novináři a příznivci Zemanova štábu.

Druhé kolo prezidentské volby se neneslo jen v duchu oslav Zemanovy obhajoby prezidentského křesla, ale těsný souboj ,,orámoval" nechutný incident mezi novináři a příznivci Miloše Zemana.

psali jsme: Miloš Zeman bude znovu kandidovat. Příští prezidentskou volbu si může prohrát jen on sám

Mainstreamová média většinou vidí jasnou chybu na straně Karla Slezáka, který napadl pěstmi kameramana, a Jana Šolty, ale nezmiňují roli novinářů a kameramanů, kteří filmovali ,,senzaci" v podobě opilého novináře. Ten v jednu chvíli zkolaboval a nebylo jasné, jaký je jeho aktuální zdravotní stav. Přítomnost novinářů rozzuřila Slezáka se Šoltou natolik, že je fyzicky napadli, což je samo o sobě neomluvitelné a Slezák se o několik dnů později kameramanovi za inzultaci omluvil.

Otázkou však zůstává, nakolik je etické či morální si filmovat potácejícího muže, který byl zjevně opilý v honbě za lacinou senzací. Novinářské štáby by se měly řídit základními etickými kodexy a v tomto případě filmovat pouze to, co bezprostředně souvisí s prezidentskou volbou.

psali jsme: Druhé kolo prezidentské volby nahrává Drahošovi. Zeman bude muset mobilizovat voliče

Omluvit by se tak za proběhnuvší incident měli sice ,,Zemanovci", nicméně na druhé straně je přinejmenším sporná aktivita, kterou novináři vyvíjeli v kritický moment, když jim záměrně v hledáčku zůstal opilý muž, jehož ,,hodnota" je z novinářského pohledu nulová.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku