Novinka: americký TASER PULS určený pro ženy

Novinka: americký TASER PULS určený pro ženy
Autor fotografie: TASER International (NASDAQ: TASR)|Popisek: TASER PULS určený pro ženy
20 / 01 / 2016, 13:30

Podle amerického výrobce může majitel taseru "vzít právo do svých rukou."

TASER PULSE

Nejnovější bezkontaktní elektrický paralyzér TASER PLUS vyvinula americká firma Taser International. Na výrobek speciálně určený pro ženy upozornil britský server dailymail.co.uk. Podle výrobce se vejde do dámské kabelky, jeho délka je pouhých 13 cm a dokáže zneškodnit útočníka na vzdálenost až 5 metrů po dobu 30 vteřin. Taser má šestivoltovou lithiovou baterii, která poskytuje energii pro asi padesát 30 sekundových výbojů. 

TASER PULSE

TASER PULSE

Taser Pulse je podle výrobce určen pro snadnou sebeobranu občanů, především žen. Víceprezident americké firmy Mike Gish tvrdí, že od profesionálního taseru používaného bezpečnostními složkami se liší odstraněním některých specifických vlastností, což umožnilo zmenšit jeho konstrukci, ale zachovat účel, tedy znehybnit útočníka na dostatečně velkou vzdálenost. Je otázkou, zda se podařilo odstranit nedostatky uváděné na serveru dfens-cz.com, který obecně k použití taseru jako sebeobranného prostředku napsal:

"Zbraň vystřelí dvě elektrody které jsou se zbraní spojené drátky. Elektrody se zabodnou útočníkovi do oděvu nebo těla a po drátcích se do elektrod pustí elektrický puls. Na rozdíl od dotekových paralyzérů taser nepracuje s vysokými napětími, ale použitý elektrický puls “vyresetuje” zasaženému motorický systém. Výsledkem je okamžité vyřazení zasažené osoby a neschopnost jejího pohybu. To jsou pozitiva taseru a teď negativa. V ČR neprodejný, velice drahá zbraň, absurdně předražené náhradní elektrody, pouze jeden a nebo dva výstřely na zbraň a civilní verze má snížený dostřel. Po technické stránce velice zajímavá hračka, z praktického hlediska k ničemu."

 Taser je možné zakoupit za cenu 400 dolarů (9900 Kč)

Foto: brandfolder.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace