Novinka: americký TASER PULS určený pro ženy

Novinka: americký TASER PULS určený pro ženy
Autor fotografie: TASER International (NASDAQ: TASR)|Popisek: TASER PULS určený pro ženy
20 / 01 / 2016, 13:30

Podle amerického výrobce může majitel taseru "vzít právo do svých rukou."

TASER PULSE

Nejnovější bezkontaktní elektrický paralyzér TASER PLUS vyvinula americká firma Taser International. Na výrobek speciálně určený pro ženy upozornil britský server dailymail.co.uk. Podle výrobce se vejde do dámské kabelky, jeho délka je pouhých 13 cm a dokáže zneškodnit útočníka na vzdálenost až 5 metrů po dobu 30 vteřin. Taser má šestivoltovou lithiovou baterii, která poskytuje energii pro asi padesát 30 sekundových výbojů. 

TASER PULSE

TASER PULSE

Taser Pulse je podle výrobce určen pro snadnou sebeobranu občanů, především žen. Víceprezident americké firmy Mike Gish tvrdí, že od profesionálního taseru používaného bezpečnostními složkami se liší odstraněním některých specifických vlastností, což umožnilo zmenšit jeho konstrukci, ale zachovat účel, tedy znehybnit útočníka na dostatečně velkou vzdálenost. Je otázkou, zda se podařilo odstranit nedostatky uváděné na serveru dfens-cz.com, který obecně k použití taseru jako sebeobranného prostředku napsal:

"Zbraň vystřelí dvě elektrody které jsou se zbraní spojené drátky. Elektrody se zabodnou útočníkovi do oděvu nebo těla a po drátcích se do elektrod pustí elektrický puls. Na rozdíl od dotekových paralyzérů taser nepracuje s vysokými napětími, ale použitý elektrický puls “vyresetuje” zasaženému motorický systém. Výsledkem je okamžité vyřazení zasažené osoby a neschopnost jejího pohybu. To jsou pozitiva taseru a teď negativa. V ČR neprodejný, velice drahá zbraň, absurdně předražené náhradní elektrody, pouze jeden a nebo dva výstřely na zbraň a civilní verze má snížený dostřel. Po technické stránce velice zajímavá hračka, z praktického hlediska k ničemu."

 Taser je možné zakoupit za cenu 400 dolarů (9900 Kč)

Foto: brandfolder.com

Tagy článku