Novinka pro automatizaci domácnosti od Siemensu - propojuje všechny technologie do jednoho systému

Novinka pro automatizaci domácnosti od Siemensu - propojuje všechny technologie do jednoho systému
Autor fotografie: Siemens|Popisek: SystemOne
11 / 03 / 2016, 06:00

Jednoduchá automatizace pro domácnost.

Divize Building Technologies společnosti Siemens představí u příležitosti veletrhu AMPER 2016 nový automatizační systém pro domácnosti SystemOne. Ten propojuje všechny technologie v domácnosti do jednoho systému. Na stánku 3.31 v pavilonu P se návštěvníci od 15. do 18. března seznámí s projektem, ve kterém propojili svá know-how Siemens a společnost CUE. 

Jednoduchá automatizace pro domácnost

SystemOne představuje komplexní řídicí systém, který nabízí intuitivní ovládání vytápění, chlazení, výměny vzduchu, osvětlení, stínění, zabezpečení, požárních a audiovizuálních systémů a dalších technologií v budovách.

Lze jej ovládat přes televizi z pohodlí obývacího pokoje nebo ložnice, z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu, z dotykového panelu SystemOne nebo z aplikace pro mobilní telefony a tablety. SystemOne také využívá technologie, které jsou standardizované a otestované v reálných podmínkách.

SystemOne_ovládání přes tablet

Vytápění, chlazení a výměna vzduchu jsou základní technologie budov, které optimálně fungují, pokud jsou řízeny na základě individuálních požadavků. Každá místnost je temperována a případně i celá budova větrána podle přání přítomných osob nebo podle přednastavených hodnot. Tyto požadavky jsou následně sbírány, vyhodnocovány a dle výsledků jsou zdroje tepla a chladu i výměna vzduchu řízeny tak, aby spotřeba byla co nejnižší při zachování požadovaného komfortu.

Řízení stínění a osvětlení zvyšuje komfort a snižuje spotřebu energie. Pokud jsou například rolety stažené v době nepřítomnosti osob v budově při teplém letním dni, tak bez potřeby klimatizace lze dosáhnout snížení teploty v místnosti i o několik stupňů Celsia.

SystemOne může spouštět jednotlivé akce na základě časového plánu, podle východu a západu slunce, klimatických podmínek apod. Tím je zajištěna synchronizace všech systémů a jejich korektní chování podle konkrétních podmínek.

Technické specifikace:

SystemOne je postaven na systému řízení vytápění, větrání a klimatizace Synco living™ od Siemens, jehož používání může zákazníkům přinést až 30% úsporu energie na vytápění či chlazení a nižší emise CO2. Se systémem Synco living™ může domácnost získat energetickou účinnost třídy A (v souladu s normou EN 15232 “Energetická náročnost budov – Vliv automatizace, řízení a správy budov”).

SystemOne integruje ověřený systém řízení technologií HVAC společnosti Siemens se systémem pro ovládání multimédií společnosti CUE. Součástí jsou elegantní dotykové panely, které jsou vyrobeny z jednoho kusu hliníku. Díky svému designu se hodí i do luxusně zařízených prostor. Prostřednictvím dotykových panelů, aplikací na mobilních telefonech, tabletech a televizorech jsou integrovány všechny technologie v budově. Z jednoho místa tak lze ovládat nejen topení, větrání a chlazení, ale i žaluzie, světla včetně různých světelných scén, hudby a filmy ze síťového disku.

Všechny uvedené technologie jsou postaveny na mezinárodních standardech, jako např. sběrnice KNX (ISO/IEC 14543-3 a CENELEC EN 50090 and CEN EN 13321-1), datová síť Ethernet a běžně dostupná technologie DLNA pro správu multimediálního obsahu. Z toho vyplývá, že systém lze doplňovat a rozšiřovat i o produkty dalších výrobců, kteří podporují tyto celosvětově používané standardy.

Siemens a CUE připravily sestavy produktů, které lze různě kombinovat, doplňovat a získat tak rychlý přehled technického řešení bez toho, aby zákazník musel zadávat požadavek na zpracování projektu. U každé sestavy jsou uvedeny možnosti rozšíření nebo další nezbytné součásti, které je potřeba doplnit, aby systém byl kompletní.

Hlavním cílem je nabídnout jednoduchý nástroj, prostřednictvím kterého je možné sestavit součásti SystemOne rychle a bez hlubokých technických znalostí.

Programová aplikace, která je součástí všech základních sestav SystemOne, umožňuje ovládání více zónového mediálního systému postaveného na standardních a dostupných DLNA kompatibilních zařízeních, kde komunikace probíhá po drátové nebo bezdrátové datové síti (Ethernet).

Takový systém nabízí sdílení videa, audia a fotografií uložených centrálně na síťovém úložišti - NAS. Jako přehrávače v jednotlivých zónách se používají DLNA kompatibilní zařízení jako jsou chytré televizory (Smart TV), televizory s operačním systémem (Android TV), AV přijímače, síťové reproduktory apod.

Jako ovládací zařízení se používají dotykové panely, aplikace na mobilních zařízeních (telefony, tablety) a PC nebo TV přijímače s operačním systémem Android TV. Mediální obsah uložený na síťovém úložišti je možné jednoduše spouštět tlačítkem na zdi, což je vhodné řešení např. pro ozvučení koupelen, bazénu apod. Připravené playlisty je také možné spouštět automaticky podle času, denní doby, přítomnosti v domě apod.

Společnost CUE je předním výrobcem vlastního inteligentního řídicího systému kompletně vyvíjeného a vyráběného v České republice. Výsledkem spojení Siemens a CUE je vysoký komfort služeb společně se snížením nákladů.

Více informací najdete na webových stránkáchwww.systemone.eu

Připojte se k nám na Facebooku: www.facebook.com/SiemensCZ

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice a již 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Se svými 9 200 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, výrobky a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro oblast průmyslu, energetiky, dopravy a veřejné infrastruktury, technologie budov a zdravotnictví. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliard Kč. Více informací naleznete na //www.siemens.cz.

Koncern Siemens AG
Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je již více než 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2015, který skončil 30. září 2015, dosáhl Siemens obratu 75,6 miliard EUR s čistým ziskem 7,4 miliard EUR a zaměstnával 348 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na //www.siemens.com

Tagy článku