Novinka v Česku: monitorovací systém RVS chrání retail před zloději a současně sbírá data pro marketéry a obchodníky

Novinka v Česku: monitorovací systém RVS chrání retail před zloději a současně sbírá data pro marketéry a obchodníky
Autor: Securitas|Popisek: Monitorovací systém RVS
28 / 05 / 2015, 10:30

28.5.2015 / Nové technologické možnosti proti zlodějům mají obchodní centra a řetězce v Česku. Na tuzemský trh vstupuje hi-tech monitorovací systém Remote Video Solution (RVS), který umí více, než jen snižovat obchodníkům škody z krádeží.

Technologie, která využívá chytrých kamer, je totiž schopna současně sbírat marketingově využitelné informace o zákaznících. Systém zavádí na trh společnost SECURITAS, která technologii nabízí v České republice jako jediná mezi poskytovateli komerčních bezpečnostních služeb.

Chytré kamery analyzují spotřební chování zákazníků

Monitorovací technologie RVS přináší obchodníkům i marketérům řadu praktických informací. Vedle toho, že chrání před zloději, slouží zároveň k analýze pohybů zákazníků po prodejně. „Umí detekovat například množství osob stojících u regálu s konkrétním zbožím za určitý čas, počítat nakupující, měřit délku fronty u pokladen nebo detekovat chybějící košíky. Systém je schopný číst také státní poznávací značky aut na parkovišti. Obchodníci tak získají přehled o tom, z kterých regionů pochází jejich zákazníci,“ přibližuje Jan Peroutka ze společnosti SECURITAS.

Inteligentní video-analýza rozšiřuje možnosti operátorů

Systém RVS představuje zásadní posun také v oblasti zabezpečení. Jedinému operátorovi umožňuje střežit v reálném čase až 100 lokalit v prodejně najednou, aniž by musel svoji pozornost dělit mezi desítky monitorů. Ve službě se opírá o sofistikovaný kamerový systém a k dispozici má rovněž inteligentní video-analýzu. Jakmile kamera vyhodnotí poplach v konkrétním sektoru, spustí se operátorovi automaticky pouze ten monitor, který má zobrazovat ohroženou oblast, zbylé monitory zůstanou ve spícím režimu. Operátor stav následně vyhodnotí a adekvátním způsobem zareaguje.

Psychologické metody zastrašení pachatele

„Obsluha má k dispozici hlasový přenos do střeženého prostoru skrze výkonné reproduktory, což v jistém smyslu funguje i jako psychologická zbraň s určitým zastrašujícím účinkem. Pracovník pak může okamžitě reagovat na vzniklou situaci. V praxi třeba promluví ke zloději stylem ‚pane v černé kapuci, který stojíte u regálu s oblečením, registrujeme vaši krádež kabelky. Na místo pak zašle zásahový tým, jemuž předá popis pachatele,“ uzavírá Jan Peroutka ze SECURITAS.

Monitorovací systém RVS od SECURITAS

Zdroj: SECURITAS

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace