Novinky od Avigilonu pro rok 2016

Novinky od Avigilonu pro rok 2016
23 / 06 / 2016, 09:30

Hlavním posláním každé novinky je vždy překonání jejích předchůdců a představení zásadních vylepšení. Pro rok 2016 nepřináší společnost Avigilon pouze nové kamery, ale komplexní upgrade dohledového portfolia.

Jedná se o provázání nových možností kamer řady H4A, softwaru a usnadnění instalace kamer.

Avigilon

Kamerová řada H4A

Hlavním společným rysem všech kamer je v nové sérii inteligence, video analýza, slot na SD kartu a lepší kvalita obrazu. Každý si jistě povšimne i nového designu kamer, který posouvá komfort montáže na novou úroveň. Kamery jsou nově vybaveny mini-USB portem pro WiFi modul, který umožní nastavení obrazu z internetového prohlížeče, chytrého telefonu nebo tabletu. Zabezpečené připojení zprostředkovává unikátní technologie SSID, která pomocí MAC adresy naváže komunikaci bez přístupu do nastavení sítě a síťových protokolů kamery. Šifrovaný firmware kamer výrazně zvýšil zabezpečení softwaru kamery.

Avigilon H4A

Jednou z nejvýznamnějších novinek je zařazení kamer s rozlišením 4K Ultra HD. LightCatcher, oblíbený pomocník v podmínkách s nízkým osvětlením, je nyní dostupný i v nových 5MPx kamerách. Kombinací WDR a LightCatcheru lze eliminovat nežádoucí světelné vlivy na kvalitu obrazu.

Technologie Idle Scene Mode

S rozšiřujícím se standardem Ultra HD bylo třeba vyřešit i objem dat, který kamery s tímto rozli- šením zaznamenávají. Technologie Idle Scene Mode vyhodnocuje nečinnost scény a automaticky sníží datový tok z kamery. Opětovné obnovení plného datového toku lze nastavit na základě změny pixelů v obraze nebo díky video analýze při detekci objektu. Tato funkce bude dostupná i pro modelovou řadu H3A a mnohonásobně rozšiřuje možnosti nastavení parametrů obrazu.

Avigilon Camera Configuration Tool

PC software pro nastavení parametrů kamer také prošel výraznou inovací. Automatické vyhledání kamer je dnes běžnou praxí a bylo obsaženo již v Avigilon Camera Installation Toolu. Novinkou je možnost změny IP adresy zařízení, které se nachází v jiné podsíti. Import a export nastavení kamery jistě všichni uvítají pro případnou poruchu nebo pro názorné předvedení třech rozdílných nastavení parametrů pro danou scénu během několika sekund. Značnou úsporou času je i současné mnohonásobné nastavení více zařízení v rámci jednoho servisního zákroku.

Avigilon

Distributorem výrobků firmy Avigilon je pro Českou republiku firma TSS Group s.r.o.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace