Novoroční projev Merkelové je nehoráznou fackou obětem terorismu

Novoroční projev Merkelové je nehoráznou fackou obětem terorismu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Angela Merkelová
31 / 12 / 2016, 15:00

KOMENTÁŘ

Novoroční projev kancléřky Angely Merkelové, který se bude dnes večer vysílat v Německu, je opravdu pozoruhodný. Pozoruhodný hlavně svou skrytou  (vědomou?) ironií.

Jedna z prvních vět jejího proslovu působí, jako by kancléřku někdo před koncem roku vzbudil z mrazicího boxu, a ta si teprve nyní uvědomila, co že se to vlastně v Německu a v Evropě děje. Merkelová prohlásila, že nejtěžší zkouškou je pro Němce ,,bezpochyby islamistický terorismus" a je ,,odporné, že teroristické útoky páchají ti, kteří hledají v Německu údajně ochranu".

Za prvé, uvědomila si už konečně německá kancléřka, že tento islamistický terorismus nezačal teď, ale před více než dvěma roky, kdy začala migrační krize a Merkelová byla jedním z hlavních ,,vítačů" migrantů? A že uprchlická krize bezprostředně souvisí s terorismem? Vždyť kvůli Merkelové zahynuly při atentátech desítky nevinných lidí, kterým německá kancléřka svými neuvěřitelnými výroky plivla posmrtně do tváře.

Merkelová je už tak mimo, že v novoročním projevu řekla, že Německo dělá vše pro to, aby zajistilo svým občanům bezpečnost ve svobodě. Jak je tedy možné, že dochází k teroristickým útokům? A to stále dokola a dokola, jak jsme bohužel naposledy viděli v Berlíně.

Je opravdu s podivem, že tuto paní má stále v oblibě nadpoloviční většina Němců. Pokud někdy v Německu má zvítězit zdravý rozum, nesmí v příštích volbách Merkelová obhájit kancléřské křeslo.

 

psali jsme:

Toto je regulérní válka, paní kancléřko!

Na Merkelovú sa po včerajšom útoku v Berlíne valí obrovská vlna kritiky. Kvôli jej migračnej politike

S Angelou na věčné časy?

Tagy článku