Novou pobřežní hlídkovou loď od izraelské loděnice získá kyperské námořnictvo

Novou pobřežní hlídkovou loď od izraelské loděnice získá kyperské námořnictvo
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: pobřežní hlídková loď (OPV)
27 / 09 / 2017, 09:00

Loděnice Israel Shipyards spustila na vodu novou pobřežní hlídkovou loď (OPV) určenou pro kyperské námořnictvo.

Loděnice Israel Shipyards představila novou pobřežní hlídkovou loď (OPV), která bude určená pro kyperské námořnictvo. Plavidlo poprvé v Haifském zálivu na slavnostní ceremonii za účasti vysokých představielů kyperského a izraelského a managementu Israeli Shipyards ministerstva obrany a managementu společnosti Israel Shipyards.

Podle šéfa Israel Shipyards Avi Shahafa je tento projekt nové OPV pro společnosti velmi důležitý, protože do něho loděnice vložily své zkušenosti, znalosti i ,,vynalézavost", aby postavily tuto unikátní a technologicky pokročilou loď.

psali jsme: US Navy vyvíjí bezdrátové nabíjecí stanice pro autonomní plavidla bez posádky

Nové OPV bylo objednáno již v prosinci 2015 a bude doručeno Kypru na konci tohoto roku. Kypr OPV využije především na ochranu své výlučné ekonomické zóny. Projekt nového OPV stál podle serveru navyrecognition.com desítky milionů Euro.

Izraelské OPV je 62 metrů dlouhé, má výtlak 430 tun a dosáhne maximální rychlosti 32 uzlů. Může pojmout na palubě až 30 členů posádky včetně jednotky zvláštních sil. Na plavidle je instalována řada technologicky pokročilých komunikačních, navigačních systémů i zbraňových systémů. Ten zahrnuje dvě zbraňové stanice Typhoon od izraelské zbrojařské společnosti Rafael Advanced Defense Systems. 

 psali jsme: Nejrychlejší loď světa pro speciální jednotky umí přes 120 km/h!

Nové OPV je založeno na osvědčeném raketovém člunu izraelského vojenského námořnictva Třídy Sa'ar 4 a 4.5 a bude k dispozici jako plavidlo o délce 58 nebo 62 metrů. Mezi úkoly plavidla určeného pro kyperské námořnictvo bude patřit kromě ochrany své výlučné ekonomické zóny zejména hlídkové a sledovací operace, mise vztahující se k terorismu na moři, pašování a další ilegální aktivity.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.