Novou polní kuchyni pro armádu a složky integrovaného záchranného systému vyvinula společnost Agados

Novou polní kuchyni pro armádu a složky integrovaného záchranného systému vyvinula společnost Agados
Popisek: mobilní kuchyně
01 / 06 / 2017, 09:00

Česká firma Agados, největší výrobce přívěsných vozíků v tuzemsku, odhalila na letošním Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně novinku – mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga). Slavnostní křest nového typu polní kuchyně proběhl dnes na brněnském veletrhu za účasti ministra obrany Martina Stropnického, zástupců Agados, odborné veřejnosti a návštěvníků veletrhu. Polní kuchyně, kterou vyvinula společnost Agados, by měla mířit na český i zahraniční trh. Na veletrhu získala ocenění 1. místo v soutěži Zlatý IDET. V rámci veletrhu vystavuje Agados další projekty pro bezpečnostní složky.

Mobilní kuchyně je určena k rychlé a efektivní produkci většího množství teplé stravy v polních podmínkách. Využití najde nejen ve vojenství, ale také při záchranných akcích. Dosud česká armáda a další bezpečnostní složky v ČR využívají mobilní kuchyni PK60, která je na trhu už 60 let.

Nově vyvinutá mobilní polní kuchyně PK4 (Kaga) splňuje všechny současné požadavky. „Jsme rádi, že na veletrhu můžeme novinku představit české i zahraniční odborné veřejnosti. Jde o systém přívěsové polní kuchyně. Jednoduše se uvede do provozu, snadno se ovládá a je vyrobena z kvalitních materiálů. Má za sebou terénní zkoušky a lze v ní připravit kompletní menu až pro 350 osob,“ uvedl Petr Ostrý, jednatel společnosti Agados.

Mobilní kuchyně obsahuje modul na smažení, pečení, vaření pod tlakem, varný modul a konvektomat. Základní moduly lze volně konfigurovat a dále je rozšířit o modul chlazení, mrazení nebo modul k uskladnění příslušenství. Moduly lze použít na přívěsu nebo samostatně. Podvozek kuchyně umožňuje přesun v obtížném terénu.

Mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga) vyvinula česká firma Agados, která je specialistou na vývoj a výrobu přívěsů. Má zkušenosti rovněž s dodávkami pro zahraniční armády. Moduly z vysoce kvalitní oceli navrhla firma Futuretech.

Agados je v České republice největším výrobcem přívěsů a zároveň jedním z největších evropských výrobců přívěsů v kategorii O1 a O2 (celková hmotnost přívěsů do 750 kg a do 3500 kg). Agados ročně prodá okolo 30 tisíc vozíků. Společnost je zastoupena ve většině evropských států a na území České republiky. Polovina produkce míří za hranice. Společnost Agados nabízí přívěsy z široké palety vyráběných brzděných a nebrzděných typů různého použití, rozměrů, použitého materiálu a bohatého příslušenství. Agados zajišťuje i kompletní servis a prodej náhradních dílů i na starší typy přívěsů. Výrobou přívěsů se zabývá od roku 1992. Sídlí ve Velkém Meziříčí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace