Nový 10,1“ tablet Panasonic s novým designem a systémem Android

Nový 10,1“ tablet Panasonic s novým designem a systémem Android
Autor fotografie: Panasonic
09 / 06 / 2016, 04:30

Bezkonkurenční odolnost, flexibilní možnosti podnikového nastavení a vysoký výkon.

Společnost Panasonic dnes představila svůj nejnovější, plně odolný 10,1palcový tablet se systémem Android zástupcům předních evropských automobilek, kteří se sešli k diskuzi o měnící se podobě odvětví a nových technologiích. Vše se odehrálo v rámci veletrhu Automotive Innovation Summit v Barceloně.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-A2 je díky plně odolnému provedení s dlouhou životností a flexibilním možnostem podnikového nastavení ideálním mobilním zařízením pro autodílny a prodejny vozidel. Zařízení se navíc hodí jak pro profesionály na prodejních místech a u příjmu objednávek i v oblasti maloobchodu a pohostinství, tak pro mobilní pracovníky, kteří v terénu potřebují rychle získat přístup k dokumentaci.

Výkon, odolnost a uživatelská přívětivost

Plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-A2 je nástupcem modelu FZ-A1. Vyznačuje se lehkým (880 g), tenkým (16,4 mm) provedením bez ventilátoru a obsahuje nejnovější operační systém Android 6.0 Marshmallow s balíkem Eterprise Security z platformy Android for Work. Model je vybaven nejnovějším, ještě výkonnějším čtyřjádrovým procesem Intel® AtomTM x5-Z8550 Quad Core (2 MB cache paměti, od 1,44 GHz až do 2,4 GHz) se 4 GB RAM a 32 GB eMMC paměti pro data.

Špičková viditelnost uvnitř i venku

Displej (1920x1200 px) o velikosti 10,1 palců, který se vyznačuje špičkovou viditelností (800 cd/m2), byl navržen pro snadné použití a špičkovou viditelnost jak ve venkovních prostorách, tak v interiérech. Multidotykový kapacitní displej může být ovládán rukou, rukavicí nebo pomocí kapacitního stylusu pro účely přesného psaní poznámek či zachycení podpisu, a to dokonce i za deště.

Bohaté podnikové funkce

Tablet Panasonic Toughpad FZ-A2 se navíc dodává s bohatou sadou volitelných podnikových rozhraní a možnostmi bezdrátového připojení. To umožňuje uzpůsobení zařízení přesně na míru danému podniku. Kromě celé řady podnikových funkcí (1 x USB 3.0 typ A, 1 x USB 3.1 typ C OTG, 1 x HDMI a 1 x Micro SD, GPS) lze zařízení doplnit o volitelnou čtečku čipových karet, čtečku 2D čárových kódů a technologii 4G. Port USB 3.1 typ C OTG pro oboustranné připojení se vyznačuje přenosovou rychlostí až 5 GB/s, nabíjením (až 5 V, 900 mA - USB PD není podporováno) a funkcí USB On-The-Go pro snadné kopírování a přenos souborů mezi zařízeními se systémem Android.

Model Toughpad FZ-A2 je optimalizovaný pro konektivitu bez ohledu na aktuální umístění a je vybaven nejnovější bezdrátovou technologií WLAN 802.11ac Intel® Dual Band® AC 8260 pro nejrychlejší přenos dat a Bluetooth® v4.2 třídy 1.

Snadné ovládání

Zařízení je kvůli lepšímu ovládání vybaveno systémem Google Android pro práci umožňující vytvoření samostatných pracovních a osobních profilů. Poskytuje flexibilitu a podnikovou bezpečnost IT správcům a zároveň zajistí, aby uživatelé měli vlastní přístup k osobním aplikacím a datům. Google Android for Work zahrnuje také řadu vestavěných nástrojů pro každodenní úkoly, jako jsou e-maily, kontakty a kalendář.

Tento nejnovější přírůstek do naší rozsáhlé řady tabletů Android Toughpad v provedení od 4,7 do 10,1 palců zřetelně dokládá náš závazek poskytovat podnikům zařízení, jejichž správa a používání budou snadné, a která bude možné upravit dle aktuálních požadavků příslušných IT systémů a zaměstnanců. Tablet Toughpad FZ-A2 s flexibilními funkcemi a možnostmi připojení se skvěle hodí pro použití na příjmech autoservisů nebo v rušném segmentu pohostinství a maloobchodu,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions.

Baterie, která vydrží

Tablet Panasonic Toughpad FZ-A2 disponuje baterií vhodnou pro uživatelskou výměnu, která má životnost 9 hodin, a díky tomu vyhoví potřebám jedné pracovní směny. Pro případ nepřetržitého provozu je možné baterii vyměnit i za chodu.

Kamery a rychlá komunikace

Uživatelům, kteří potřebují mít možnost videokonferencí a fotokopírování dokumentace v terénu, nabízí tablet FZ-A2 přední webkameru s rozlišením Full HD a zadní 8MPx kameru s bleskem. Je také vybaven vestavěnými směrovými mikrofony, které jsou ideální pro komunikaci, pro videokonference a rozpoznávání řeči.

Tvrdá práce

Tablet Toughpad FZ-A2 je dodáván v plně odolném provedení ze slitiny hořčíku a je uzpůsoben k používání na cestách nebo v náročných podnikových podmínkách. Prošel testy pádu z výšky 1,2 m*, disponuje stupněm krytí proti průniku prachu a vody IP65 a je schopen provozu při teplotách od -10 do +50 °C*.

V době uvedení na trh se bude zařízení dodávat s bohatým ekosystémem periferií od stolní kolébky pro nabíječku baterií se 4 pozicemi. Ve většině případů jsou funkce sdíleny s odolným notebookem Panasonic Toughbook CF-20 s odnímatelným tabletem.

K zařízení bude také možnost dokoupení dvou dokovacích stanic pro vozy – tenká a rozšířená verze dle konfigurace zařízení. Tyto lehké, kompaktní dokovací stanice s montážním standardem VESA 75 mm a pohotovostní západkou pro rychlé uvolnění navrhuje a vyrábí divize Global Docking Solutions společnosti Panasonic. Dokovací stanice jsou v zájmu snadného použití a splnění konkrétních bezpečnostních požadavků k dostání ve verzích Keyed Alike (stejný klíč) a Keyed to Differ (různé klíče) a obsahují 2 porty USB 2.0, 1 LAN a 1 napájecí port a volitelnou technologii Dual Antenna Pass Through.

Dostupnost a ceny

Tablet Toughpad FZ-A2 bude dostupný od července 2016 za zaváděcí cenu 1 270 Euro + DPH. Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

* Testováno v závodě společnosti Panasonic

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

Tagy článku