Nový izraelský bojový robot RoBattle

Nový izraelský bojový robot RoBattle
Autor fotografie: IAI|Popisek: RoBattle
12 / 06 / 2016, 15:00

Israel Aerospace Industries (IAI) představí na Eurosatory 2016 nový bezpilotní, bojový, podpůrný robotický prostředek. Systém je navržen tak, aby mohl být integrován s taktickými silami během operací.

RoBattle podporuje širokou škálu misí, včetně zpravodajských, sledování a ozbrojeného průzkumu, ochranu konvojů, či útočné mise. O jeho schopnostech si můžete udělat představu v následujícím videu IAI.

RoBattle je vybaven modulárním robotickým kitem, který obsahuje ovládání vozidla, navigaci, realtime mapování, autonomní modul, senzory a náklad na příslušnou misi. Systém může být provozován autonomně v několika úrovních a vybaven koly nebo pásy, podle příslušných provozních potřeb.

Operátoři mohou vybavit RoBattle různým vybavením včetně dálkově ovládaného zbraňového systému, zpravodajských, sledovacích a průzkumných senzorů (ISR), radarů manipulační ruky.

"Právě díky modulární stavebnici může RoBattle uspokojit specifické požadavky zákazníků, a je jedním z  nejmodernějších vojenských pozemních bezpilotních prostředků na trhu," řekl Meir Shabtai, náměstek generálního ředitele pozemních robotických systémů v IAI. "RoBattle se stane významným hráčem na trhu pozemních robotů, představuje pokročilé technologie a funkce, které mohou vyplnit operační mezery v budoucích bojových situacích."

Zdroj: Israel Defense

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace