Nový náčelník generálního štábu Aleš Opata převezme funkci v květnu, prezident Miloš Zeman podepsal jeho jmenování

Nový náčelník generálního štábu Aleš Opata převezme funkci v květnu, prezident Miloš Zeman podepsal jeho jmenování
22 / 03 / 2018, 14:30

Nový náčelník generálního štábu Aleš Opata se ujme funkce v květnu.

Zeman podepsal jmenování Opaty do čela armády, funkce se ujme v květnu tohoto roku. Ve čtvrtek to médiím potvrdila ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová.

Opata nahradí ve funkci Jiří Bečváře, který generální štáb vedl od roku 2015 a skončil tento rok. Změnu v čele Generálního štábu odsouhlasila již 8. března vláda na návrh Šlechtové, věc projednal i sněmovní výbor pro obranu. Nikdo z poslanců ve výboru pro obranu proti Opatovi nevznesl námitky a neměl ani konkrétní výhrady.

psali jsme: Šlechtová: „Bečvářovi jsem mandát neprodloužila, věděl to jako první. Opata je bojovník“

Prvním úkolem nového náčelníka generálního štábu bude reorganizace velení české armády, uvedla před časem Šlechtová.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace