Evropské komise: Za každého nepřijatého uprchlíka zaplatí státy 250.000 eur. První bude Maďarsko

Evropské komise: Za každého nepřijatého uprchlíka zaplatí státy 250.000 eur. První bude Maďarsko
13 / 07 / 2016, 20:15

Evropská komise dnes současně navrhla sjednocení podoby azylového řízení napříč zeměmi Evropské unie.

Evropská komise dnes navrhla celoevropský rámec programů přesídlování uprchlíků ze třetích zemí do EU. Podobné programy, které mají pomoci snížit atraktivitu nelegálních migračních cest, už státy unie realizují. Podle komise ale lepší výsledky přinese jejich vyšší vzájemná spolupráce. Maximální počty přijímaných lidí a prioritní oblasti jejich původu by každý rok určily samy státy, počítat by navíc mohly i s finanční podporou z evropských peněz.

Britský server Express.co.uk současně obdržel od Informačního centra maďarské vlády informaci, že podle plánu této komise budou země, které odmítnou přijmout určený počet uprchlíků, pokutovány částkou 211.000 liber (kolem sedmi milionů korun) za každého nepřijatého uprchlíka. Předseda EK Jean-Claude Juncker představil tento plán už letos v květnu

Richard Sulík tvrdo kritizoval návrh pokuty 250 000 eur za každého neprijatého migranta

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán reagoval, že politici z Bruselu žijí ve „věži ze slonoviny“. Orbán uvedl, že průměrný občan jeho země musí pracovat 40 let, aby si vydělal takovou částku. Podle něj tato "pokuta" jasně dokazuje, že evropští byrokraté jsou naprosto odstřiženi od reality a o problémy jednotlivých členských států se nezajímají.

"Eurohajzli nám vyčíslili pokutu za každého neprijatého prisťahovalca...'' píše Boris Kollár na sociálnej sieti. Utečencov nazýva ,,príživníkmi''

Rozepře mezi Bruselem a Budapeští se odehrála několik týdnů před plánovaným referendem, ve kterém budou maďarští občané hlasovat o tom, má-li jejich vláda přijmout uprchlické kvóty stanovené EU.

„Za sedm let dostane maďarský občan z rozpočtu Evropské unie zhruba 110 000 korun. Ve srovnání s tím má jeden migrant hodnotu sedmi milionů korun. Spočítal jsem, že průměrný Maďar si takové peníze vydělá za 39,5 let práce, a to jen za toho předpokladu, že nebude nic jíst, pít, nebude vychovávat děti, kupovat si oblečení a nic neutratí za ubytování,“ uvedl Orbán.

Orbán údajně ani pořádně nevěří tomu, že to politici v Bruselu skutečně myslí vážně. „Brusel nemá vůbec žádnou představu, o čem mluví. Jak mohou vůbec něco takového navrhnout? Je to neuvěřitelná urážka zejména pro chudší východoevropské státy,“ dodal.

Maďarský ministerský předseda je toho názoru, že přesně takové počínání ze strany EU dokumentuje celé její fungování. „Mluví se zde o migraci, ale ve skutečnosti se toto téma dotýká něčeho mnohem závažnějšího. Brusel neví vůbec nic o světě, který se svou politikou snaží ovládat,“ uvedl. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Švýcarská vesnice raději zaplatí pokutu, než by přijala 10 uprchlíků

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace