Nový předseda Evropského parlamentu: Do Evropy může přijít až 20 milionů afrických migrantů

Nový předseda Evropského parlamentu: Do Evropy může přijít až 20 milionů afrických migrantů
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Antonio Tajani
01 / 03 / 2017, 14:30

Nový předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani se vyjádřil v rozhovoru pro deník Welt k migrační politice EU.

Antonio Tajani v prvé řadě v rozhovoru řekl, že do Evropy může v blízké budoucnosti zamířit až 20 milionů afrických migrantů. Evropa podle něho potřebuje vyvinout více úsilí, aby se účinně pomáhalo uchazečům o azyl.

Tajani navrhl EU otevřít azylová centra v Libyi ve snaze ochránit ,,zranitelné" uprchlíky. Podle EU záchytná střediska v Libyi porušují lidská práva. Předseda Evropského parlamentu řekl deníku Die Welt, že vidí problém v tom, že existuje více než 30 těchto středisek, která jsou provozována pašeráky.

Tajani také prohlásil, že azylové domy v rámci EU by měly poskytnout uchazečům o azyl adekvátní zdravotní péči a neměly by být koncentračními tábory.

Podle Tajaniho zaznamenala Itálie v roce 2017 zhruba čtyřicetiprocentní nárůst imigrace z Afriky. 12 000 migrantů pak cestovalo přes Středozemní moře. Předseda Evropského parlamentu se obává, že pokud jím vyřčené návrhy a další účinná opatření budou dále ignorována, mohlo by v extrémním případě přijít v několika příštích letech do Evropy až 20 milionů afrických migrantů.  

 

psali jsme:

Afričtí migranti na protest podpálili uprchlický tábor v Itálii

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku