Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
Filmy, kde zabíjely počítače, se možná už brzy stanou skutečností, díky novému projektu USA.
Raytheon, Northrop Grumman a Lockheed Martin jsou jen malá část firem obranného průmyslu, které se zapojily do nového projektu US Cyber Command v hodnotě téměř 500 miliónů dolarů. Jeho hlavní ideou je obrátit infrastrukturu nepřítele proti němu samému díky počítačovému kódu.
Pentagon se snaží vyvinout nové schopnosti, jako je například spuštění "kybernetické ohně," nebo spíše, skutečné požáry v nepřátelském hardware, pomocí kybernetických útoků. Tento nový druh kybernetické války bude výrazně odlišný od stávajících útoků, tak jak je známe, protože může být skutečnou hrozbou pro lidské životy.
Kybernetické útoky ohrožující civilní obyvatelstvo budou podle bývalého generála Charlese J.Dunlapa, výkonný ředitel Centra pro právo, etiku a národní bezpečnosti Duke University budou trestány tak dlouho, dokud bude existovat odůvodněný předpoklad, že vedlejší škody nejsou nepřiměřené ve vztahu k tomu, co se získá vojensky.
"To jsou v podstatě stejná pravidla jako pro útoky, prováděné tradičními bombami nebo střelivem," dodal.
Tento program je jednou ze součástí kybernetické strategie Pentagonu, který věnoval celou kapitolu své válečné příručky právě počítačovým útokům. US Cyber Command byl vytvořen v roce 2009 a aktuálně nabírá až 6 200 specialistů pro své týmy umístěné ve světě.
Zdroj: iHLS