Nový ruský helikoptérový dron VRT-300 bude ,,specialistou" na průzkum Arktidy

Nový ruský helikoptérový dron VRT-300 bude ,,specialistou&quote; na průzkum Arktidy
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: helikopérový dron
21 / 07 / 2017, 10:30

Helikoptérový dron VRT-300, za nímž stojí společnost Rostec, byl poprvé představen na letecké show MAKS.

Prototyp ,,arktického" helikoptérového dronu bude operovat a plnit mise především v prostředí Arktidy. Bude zde provádět dálkový průzkum a monitoring, uvedla v úterý společnost Rostec.

,,VRT-300 system byl navržen a vystaven na letecké show MAKS ve dvou verzích - Arctic Supervision, který má boční radar na arktické operace, a Opticvision, jehož předností je zvýšený letecký dosah určený pro monitoring a dálkový průzkum," píše se v prohlášení firmy Rostec.

psali jsme: Je to létající auto, dron či kvadrokoptéra? Neva Aerospace představila karbonové vozidlo budoucnosti

VRT-300 byl navržen, aby mohl rozvíjet dopravní systém Severozápadní cesty a pomoci lépe prozkoumat region Arktidy. Pro tyto účely je vybaven radarem s vysokým rozlišením, který je schopen rychle zaznamenat změny v ledu. Dron může také svými systémy,,změřit" tloušťku ledu okolo trasy, kterou se loď právě vydává, a rovněž lokalizovat velké ledové plochy, na nichž se mohou zřídit polární stanice.

Helikoptérový dron může být dobře využitelný pro dopravu různého nákladu, jako například výrobků či léků mezi lodí a polární stanicí.

 

psali jsme:

Draganfly a SureFire vytvořili dron pro noční záchranné operace

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace