Nový strategický bombardér US Air Force má označení B-21

Nový strategický bombardér US Air Force má označení B-21
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Představa umělce
26 / 02 / 2016, 18:15

Tajemnice US Air Force dnes představila první oficiální kresbu nového Long Range Strike Bomber a odhalila jeho oficiální označení: B-21.

Ve svém projevu na sympoziu Air Warfare tajemnice Deborah Lee James ukázala uměleckou představu designu bombardéru nové generace, který bude postaven společností Northrop Grumman. Také oznámila dlouho očekávané označení nového letadla, které bude B-21.

Nicméně, letectvo stále ještě nerozhodlo o názvu pro nový B-21, a Deborah James vyzvala letce, aby zasílali návrhy se jménem.

"Takže máme obrázek, máme označení, ale to, co ještě nemáme je jméno," řekla James, "A chtěla bych aby nám letci zasílali své nejlepší návrhy jména pro B-21, americký nejnovější bombardér."

Letectvo se usneslo na označení B-21 jako na uznání skutečnosti, že LRS-B je první bombardér 21. století.

James také vysvětlila proč je B-21 tolik podobná bombardéru B-2, který je také postavený společností Northrop Grumman.

"B-21 byl navržen od počátku na souboru požadavků, které umožňuje použití stávajících, vyspělých technologií," řekla Deborah James.

Bombardér LRS-B bude podle plánů Pentagonu vyroben v počtu 80 – 100 kusů a má nahrazovat stárnoucí flotilu bombardérů B-1B a B-52. Počáteční operační schopnosti má být dosaženo v polovině 20. let, certifikace na nukleární zbraně bude asi o dva roky později. Cena jednoho kusu se má pohybovat okolo 550 milionů dolarů.

Zdroj: Defense News

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.