Nový tester zářivek Fluke 1000 FLT - za 30 sekund hotovo

Nový tester zářivek Fluke 1000 FLT - za 30 sekund hotovo
Autor fotografie: FLUKE|Popisek: Fluke 1000 FLT
19 / 09 / 2014, 19:15

Jediný přenosný tester, který zvládne všechny základní testy za půl minuty.

Zářivková osvětlení v kancelářských budovách jsou instalována z důvodu úspory elektrické energie a dlouhé životnosti, kterou lze ještě prodloužit díky pravidelné údržbě. V budovách a provozech, kde se nachází řádově stovky až tisíce zářivek, však jejich pravidelná kontrola má vysokou časovou náročnost. Proto Fluke představuje ruční tester zářivek Fluke 1000FLT, který provede základní texty již za 30 sekund a základní kontrolu zářivky lze navíc provést bez žebříku.

Fluke 1000 FLT

Nový tester zářivek šetří čas a snižuje náklady na údržbu tím, že 5 základních testů, které odhalí nejčastější příčiny poruchy, lze provést za půl minuty. Základními testy jsou test zářivky pro kontrolu přítomnosti plynu, který lze provádět díky teleskopické tyči bez žebříku a bez vyjmutí zářivek z osvětlovacích těles. Dále test předřadníků pro snadné určení jejich funkčnosti, bezkontaktní detekce napětí pro rychlou kontrolu přítomnosti napětí a test spojitosti kolíků pro kontrolu spojitosti zářivkových vláken. Poslední je test typu předřadníků pro ujištění, zda je předřadník elektronický nebo magnetický, což lze provést také bez nutnosti rozebírat osvětlovací těleso. Jedná se funkci, na kterou bylo nutné mít separátní testovací přístroj a lze s ní odhalit předřadníky plýtvající energií.

Tester má odolný a jednoduchý design navržený i pro nešetrné zacházení v pracovním prostředí. Byl testován na pád ze dvoumetrového žebříku a jeho vysouvatelná testovací tyč je celá kovová a velmi odolná. V případě potřeby ji lze snadno vyměnit samotným uživatelem a není třeba zasílat přístroj do servisu. Díky tomu bude mít přístroj dlouhou životnost, která je navíc potvrzena tříletou zárukou. 

Snadnou obsluhu doprovází jasné světelné indikátory a akustická výstraha, které potvrzují stav testování bez nutnosti kontroly stavu na displeji.

Fluke 1000 FLT

Více informací o testeru zářivek Fluke 1000FLT zde.

Pro více informací prosím kontaktujte:

PRAM Consulting s.r.o.
Stanislav Přibyl
Tel.: +420 222 351 493
Mobil: +420 736 684 268
e-mail: stanislav.pribyl@pram.cz
www.pram.cz

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.