Nový VW Sedric řidiče nepotřebuje

Nový VW Sedric řidiče nepotřebuje
Popisek: VW Sedric
10 / 03 / 2017, 23:45

Volkswagen Group nově definuje integrovanou koncepci mobility budoucnosti v silničním provozu, včetně zcela nově vyvinutého koncepčního autonomního vozu Sedric.

Podle konceptu firmy VW není pro lidského řidiče v budoucnosti místo. Sedric nemá pedály, ani volant, o dopravu na příslušné místo se postará digitální asistent. Na skla se budou promítat filmy, aby se lidská posádka nenudila. VW o konceptu Sedric přemýšlí jako o "komfortním salónu na kolech".

VW Sedric

Jméno Sedric vzniklo jako zkratka slov Self Driving Car. Zcela autonomní vozidlo se ovládá dálkovým ovladačem, který vůz otevře a pak již vozidlo odveze svou posádku dle instrukcí na místo určení, kde na "své lidi" způsobně počká.

VW Sedric

Sedric využívá stereokamery, LIDAR a klasický radar. Baterie s kapacitou 60 kWh stačí na ujetí vzdálenosti přibližně 400 kilometrů. Autonomní vůz myslí i na zrakově hendikepované osoby a je schopen takto postiženého člověka k sobě navést pomocí signálů a vibrací v dálkovém ovládání.

Zdroj: VW

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.