Nový výzkum IDC očekává, že v roce 2019 ovlivní Red Hat Enterprise Linux globální výnosy ve výši 10 biliónů dolarů a přinese zaměstnání 900 000 profesionálů v oboru IT

Nový výzkum IDC očekává, že v roce 2019 ovlivní Red Hat Enterprise Linux globální výnosy ve výši 10 biliónů dolarů a přinese zaměstnání 900 000 profesionálů v oboru IT
15 / 05 / 2019, 07:30

Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, zveřejnil nový průzkum agentury IDC, jenž zkoumá příspěvky platformy Red Hat Enterprise Linux ke globální ekonomice. Podle studie IDC zadané společností Red Hat se očekává, že software a aplikace provozované na platformě Red Hat Enterprise Linux by měly v roce 2019 přispět ke světovým globálním podnikovým výnosům částkou vyšší než 10 biliónů dolarů a stát se univerzální technologickou platformou pro přibližně 5 % světového hospodářství.

Při nasazování Red Hat Enterprise Linux v oblasti podpory podnikových aktivit uživatelé očekávají každoročně (až do roku 2023) ekonomické výhody vyšší než 1 bilion dolarů, a to jak díky zvýšeným výnosům, tak i sníženým nákladům.

Red Hat Enterprise Linux ušetří miliardy a dá práci miliónům

Jako přední světová linuxová podniková platforma se systém Red Hat Enterprise Linux těší široké důvěře zákazníků na celém světě napříč odvětvími a přináší moderní základ pro aplikace a prostředí tam, kde je uživatelé potřebují. Výzkum odhalil, že Red Hat Enterprise Linux se nejčastěji používá pro podnikovou správu a výrobu (26 %), informační infrastrukturu (20 %) a řízení vztahů se zákazníky (18 %). Agentura IDC zjistila, že platforma Red Hat Enterprise Linux přináší firmám výhody ve všech ohledech – díky používání systému Red Hat Enterprise Linux zvýšení výnosů, snížení nákladů i zvýšení produktivity zaměstnanců.

Podle výzkumu IDC mohou organizace pracující v oblasti IT a využívající platformu Red Hat Enterprise Linux jen v roce 2019 očekávat úspory ve výši 6,7 miliard dolarů. Vedoucí pracovníci v IT, kteří v uvedeném globálním průzkumu zaměřeném na Red Hat Enterprise Linux odpovídali, uváděli:

 • snížení každoročních nákladů na software o 52 %,
 • omezení množství času, který personál IT věnuje standardním úkolům v oblasti IT, o 25 %,
 • omezení nákladů kvůli neplánovaným odstávkám o 5 %.

Systém Red Hat Enterprise Linux nabízí uvedené výhody ze své podstaty, s bezpečnostními aktualizacemi a prověřeným kódem proměňuje prvotní komunitní návrhy v inovace. Takto platforma zvládne i náročné podnikové úlohy při současném dodržení mnoha nejpřísnějších bezpečnostních standardů na světě. Podnikům to pomáhá omezit neplánované odstávky a zlepšit důvěru firem v základní infrastrukturu.

Platforma rovněž využívá nativní automatizace a abstrakce komplexních subsystémů a usnadňuje správu, aktualizaci a konfiguraci. Společně tyto funkce umožňuji firmám zachovat správnou funkci informační infrastruktury a zároveň minimalizovat provozní výdaje včetně lidských zdrojů. Jelikož platforma Red Hat Enterprise Linux usnadňuje mnohé ze složitých rutinních úloh operačního systému, mohou odborníci v oblasti IT pracovat na jiných projektech, které podporují nové obchodní příležitosti a zvyšují hodnotu firem.

Zpráva rovněž dokládá, že Red Hat Enterprise Linux může sloužit jako globální katalyzátor zaměstnanosti a lokálních investic. Agentura IDC očekává, že do konce roku 2019 bude ekosystém Red Hat Enterprise Linux zaměstnávat téměř 900 000 pracovníků a do roku 2023 přibude dalších 236 000. Kromě toho by komunita IT odborníků zaměřených na platformu Red Hat Enterprise Linux v rámci zákaznických organizací – definovaných dle IDC jako profesionálové v oblasti IT, kteří pracují se softwarem, hardwarem a službami na platformě Red Hat Enterprise Linux – měla dle odhadů čítat v současnosti 1,7 miliónů pracovníků a do roku 2023 vzrůst na 2,1 miliónu. Při sečtení obou uvedených skupin by na pozicích souvisejících s platformou Red Hatu mělo do roku 2023 pracovat více než 3,3 miliónu lidí.

Red Hat Enterprise Linux: Ekosystém v hodnotě 80 miliard dolarů

Pro Red Hat partnery představuje Red Hat Enterprise Linux flexibilní, škálovatelnou a lépe zabezpečenou základnu pro vývoj nové generace hybridních cloudových aplikací a služeb. Ale jak ukazuje zpráva agentury IDC, více než technologická platforma je Red Hat Enterprise Linux růstový faktor výnosů: do konce roku 2019 IDC očekává, že partneři a distributoři v rámci ekosystému Red Hat Enterprise Linux vygenerují více než 80 miliard dolarů, což je 21,74 dolarů na každý dolar výnosů vytvořených společností Red Hat.

IDC očekává, že tento trend bude pokračovat a čisté nové výnosy z ekosystému přinesou partnerům společnosti Red Hat mezi lety 2018 a 2023 dalších více než 135 miliard dolarů. Některé firmy v ekosystému společnosti Red Hat jsou sice nadnárodní, většina však nikoli. Podle průzkumu agentury IDC to znamená, že tyto regionální společnosti mohou s pomocí ekosystému Red Hat Enterprise Linux investovat do roku 2023 více než 35 miliard dolarů do místních ekonomik, což znamená ještě pozitivnější dlouhodobý hospodářský efekt.

Online tisková konference

Red Hat uspořádal ve středu 8. května v rámci Red Hat Summitu 2019 tiskovou konferenci. Záznam z této konference si můžete prohlédnout na této stránce:

//onlinexperiences.com/Launch/QReg/ShowUUID=45D50AF9-7E2C-4F8C-8606-B85EBDA927AC

Podpůrné citace

Stefanie Chiras, viceprezidentka, Red Hat Enterprise Linux, Red Hat

„Platforma Red Hat Enterprise Linux představuje flexibilní, stabilní a bezpečnou základnu pro organizace v oblasti IT, které vyvíjejí aplikace a služby v hybridním cloudu. Jak ovšem dokládá zpráva agentury IDC, Red Hat Enterprise Linux je více než pouhý operační systém; může posloužit jako ekonomický motor, jenž pohání k úspěchu nejen naše zákazníky, ale také naše partnery a širší globální trh.“

Cushing Anderson, programový viceprezident, Business Consulting a IT Education, IDC

„Operační systém je srdcem každé moderní firmy a běží na něm široká škála zásadních podnikových činností, od globálních ERP systémů až po rozsáhlé informační infrastruktury. Jako přední světová linuxová podniková platforma podporuje Red Hat Enterprise Linux tyto i další operace, přináší bilióny dolarů globálních výnosů, vytváří statisíce pracovních míst a otevírá partnerům v ekosystému příležitosti v hodnotě desítek miliard dolarů.“

Další zdroje

Jak se spojit se společností Red Hat?

 • Na oficiálním webu společnosti
 • Z korporátních novinek                           
  • Na blogu společnosti Red Hat
  • Následováním účtu společnosti na Twitteru
  • Připojením k účtu společnosti na Facebooku
  • Sledováním kanálu společnosti na YouTube
  • Připojením k účtu společnosti na Google+
  • Sledováním účtu společnosti na LinkedInu

 

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je jedním z největších vývojových center společnosti na světě. Red Hat pomáhá zákazníkům integrovat nové a stávající IT aplikace, vyvíjet aplikace založené na cloudu, standardizovat na našem špičkovém operačním systému a automatizovat, zabezpečovat a spravovat komplexní prostředí. Vedle technologií nabízí Red Hat také vysoce oceňovanou technickou podporu, školení a konzultační služby, které z něj činí důvěryhodného poradce pro společnosti na žebříčku Fortune 500. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese www.redhat.com.

Tagy článku