Novým náměstkem ministryně Novákové bude René Neděla

Novým náměstkem ministryně Novákové bude René Neděla
Popisek: René Neděla
30 / 08 / 2018, 12:00

Novým náměstkem pro energetiku Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) by se měl stát dlouholetý spolupracovník Aleny Vitáskové, René Neděla. Podle informací Security magazínu se Neděla náměstkem stane od 1. září 2018. Neděla na MPO míří z pozice sekčního ředitele pro regulaci Energetického regulačního úřadu (ERÚ).

Neděla v energetickém odvětví působí od roku 2011. Na ERÚ začínal na pozici poradce tehdejší předsedkyně Aleny Vitáskové. Následně vedl oddělení strategie složený z poradců. Po odchodu ředitele odboru teplárenství Stanislava Večeři převzal v roce 2015 tento úsek odpovědný za regulaci teplárenského odvětví. V roce 2016 se Neděla stal ředitelem sekce regulace.

psali jsme: Alena Vitásková: Chci zpět do vedení ERÚ

Neděla v červenci 2018 zvítězil ve vyhlášeném výběrovém řízení na od ledna 2018 neobsazenou pozici náměstka pro energetiku. V lednu 2018 byla z funkce organizační změnou odvolána náměstkyně Lenka Kovačovská. Sekci místo ní doposud vede Hana Rambousková z oddělení mezinárodní spolupráce v energetice. Podle informací Security magazínu měl jmenování Neděly posvětit i premiér Andrej Babiš. Výběrového řízení se mimo jiné účastnil i Pavel Gebauer, ústřední ředitel Státní energetické inspekce.

Neděla jsem absolventem Českého vysokého učení technického v Praze. Je ženatý a má jednoho syna.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: JUDr. Veronika Petrová

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace