Nutná obrana? Potencionální zloděj zabit majitelem pozemku

Nutná obrana? Potencionální zloděj zabit majitelem pozemku
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
05 / 06 / 2015, 09:15

Včera ráno zabil majitel nemovitosti na svém pozemku v Praze 8 zloděje. Probíhá vyšetřování.

Sdělil to mluvčí pražské policie Mgr. Tomáš Hulán. Policisté podle něj případ zatím prošetřují s podezřením na ublížení na zdraví, kvalifikace se však může změnit. Může jít například o nutnou obranu. Jaká to nakonec bude, zatím není jasné, vyšetřování probíhá.

Incident se podle mluvčího policie odehrál 4.6 ráno okolo 4:00. Již několikrát vykradený majitel zaregistroval na zahradě pohyb a během kontroly pozemku narazil na člověka, který na jeho pozemku neměl co dělat.

Došlo ke rvačce a majitel osobu, která se na jeho pozemku pohybovala, pobodal. Muž na místě zemřel.

Zdroj: Metro

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.