Nutná obrana v akci: Žena zabila zloděje, který se jí vloupal do domu

Nutná obrana v akci: Žena zabila zloděje, který se jí vloupal do domu
Popisek: přepadení
14 / 09 / 2017, 13:00

Zloděj se vloupal ženě do domu, ta proti němu použila nůž a zasadila mu smrtelnou ránu. Policie bude s největší pravděpodobností řešit případ jako nutnou obranu.

Incident se stal v jednom z rodinných domů v Ostravě-Nové Vsi. Neznámý pachatel se vloupal včera okolo 22. hodiny do domu, když právě jeho sedmašedesátiletá majitelka spala. Žena tím probudil a ta se začala vloupání aktivně bránit. Šestačtyřicetiletému muži způsobila nožem smrtelné zranění, kterému podlehl. Ostravská policie podle serveru novinky.cz pravděpodobně vyhodnotí její čin jako nutnou obranu.

psali jsme: Blýská se nutné obraně na lepší časy?

„Šestačtyřicetiletý muž se vloupal do rodinného domu, ve kterém spala jeho sedmašedesátiletá majitelka. Ta pravděpodobně z obavy o svůj život zasáhla pachatele nožem a způsobila mu zranění neslučitelná se životem,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

psali jsme: Žena při přepadení obchodu použila nutnou obranu. Nedopustila se ničeho protiprávního, konstatovala policie

Policisté již sice zahájili úkony trestního řízení pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti, ale podle mluvčí policie bude čin nejspíš překvalifikován. I když nesdělila zda na nutnou obranu, je to více než pravděpodobné.

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace