O padesát vražd později: Bývalá wrestlerka přezdívaná Dáma ticha se vdává ve vězení za muže jménem Anděl

O padesát vražd později: Bývalá wrestlerka přezdívaná Dáma ticha se vdává ve vězení za muže jménem Anděl
Popisek: Juana Barrazaová
05 / 08 / 2018, 18:00

Ve dne zápasila v ringu, v noci zabíjela důchodkyně. Vlastním jména Juana Barrazaová (1957) se živila jako profesionální zápasnice ve sportu, kterému se anglicky říká wrestling, španělsky Lucha libre. Vystupovala pod přezdívkou „Dáma ticha“ a stejně jako ostatní zápasníci nosila kostým a masku, ovládala akrobacii, různé chvaty a škrcení protivníka.

Jak jí přibývaly léta, „Dáma ticha“ zjistila, že ji jen zápasy jí na obživu nestačí. Tak při přibrala „vedlejšák“. V letech 1998 – 2006 zabila v Mexiku čtyřicet důchodkyň, když se vydávala za sociální pracovnici.

psali jsme: Cukrář Corll: Rozdával dětem bonbóny, pak je mučil a vraždil ve sklepě

Zápasení vyžaduje řád, Juana chodila do posilovny, správně a pravidelně jedla. Stejně systematická byla i při vraždách. Sehnala si seznam důchodkyň, které byly součástí vládního programu, a odškrtávala si jednu oběť za druhou.

Navštěvovala je pozdě večer, aby se vyhnula svědkům. Představila se jako sociální pracovnice, která jim jde nabídnout své služby a změřit tlak. Potom je uškrtila stetoskopem a okradla.

Psali jsme: Spoutal policisty, ukradl jim zbraň i legitimaci. Jak vrah a útěkář Ladislav Winkelbauer přelstil eskortu

Policie dlouho tápala a domnívala se, že vrahem je muž. Po několika vraždách se ozvali svědci, kteří vypovídali, že viděli vcházet do domu oběti jakousi svalnatou ženu. Ani tehdy to policii netrklo a vycházela z toho, že vrah je transvestita.

Nakonec spadla klec, když byl portrét pachatele tak dokonalý, že Juaně jako by z oka vypadl. Její otisky našli v bytech deseti obětí. Byla odsouzena za 10 vražd, ale podle vyšetřovatelů jich spáchala kolem padesáti.

Juana Barraza

Juana Barrazaová po odsouzení

 

Juana se k vraždám přiznala s tím, že nenávidí staré ženy. Prý v nich spatřuje ztělesnění své matky, která ji prý jako dítě přinutila pracovat jako prostitutka. Byla odsouzena roku 2008 na 759 let - a byť podle mexických zákonů může být maximální pobyt ve vězení jen 60 let, svobody se nedožije (trest jí skončí ve 109 letech).

Psali jsme: Šílený strýček Hubert: první a možná nejhorší masový vrah v Československu

Ve vězení se vdala za vraha jménem Migual Angel (Anděl) při skupinové svatbě, jejíž součástí byla slavnost, hudba, tanec a koláče. Jí bylo 56, jemu 76. Krátce na to se ovšem zase rozvedli.

Na téma života „Dámy ticha“, později přezdívané i „La Mataviejitas“ (Zabiják starých žen) vzniklo v Mexiku několik písní. Například s tím textem:

„La Mataviejitas tě zbaví tvé babičky/ Nikdo nezastaví tu osobu beze studu / Je profesionální wrestlerka / Říká si Dáma ticha / Nikdo si to nedokáže představit / Tato vražedkyně by mohla být tvou sousedkou.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace