O post předsedy strany UKIP se utkají Suzanne Evansová a Paul Nuttall. Oba chtějí otřesenou stranu sjednotit

O post předsedy strany UKIP se utkají Suzanne Evansová a Paul Nuttall. Oba chtějí otřesenou stranu sjednotit
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: UKIP
24 / 10 / 2016, 19:45

O nejvyšší stranický post svedou zápas bývalá mluvčí UKIPu Suzanne Evansová a někdejší pravá ruka Nigela Farage Paul Nuttall.

Snahou obou politiků bude v prvé řadě sjednocení strany, jež se od brexitu nachází v rozvalu, a kterou nyní otřásá skandál rvačky vlastních europoslanců, v níž byl zraněn favorit na předsednický post Steven Woolfe.

Ten minulý týden oznámil, že ze strany s okamžitou platností vystupuje kvůli tomu, že UKIP je podle jeho názoru ,,neovladatelný" a postrádá směr.

Evansová prohlásila, že bude usilovat o to, aby se UKIP stala na současné politické scéně méně ,,toxickou" a chce oslovit potenciální voliče se ,,selským rozumem". Zároveň chce přinést do vedení strany ženský prvek, neboť podle jejího názoru bylo v UKIPu ,,již moc testosteronu".

Naproti tomu Nuttall se označil jako kandidát široké shody. Upozorňuje na fakt, že nyní mezi sebou vedou ve straně boje různé znesvářené frakce, které činí UKIP neakceschopným a netransparentním.

Podle Nuttalla stojí před stranou zásadní rozhodnutí, jako například její další budoucnost a vymezení v současném politickém systému Velké Británie a jestli dokáže oslovit širší spektrum voličů.

Nominace na možného příštího předsedu UKIPu se uzavírají 31. října, přičemž o vítězi bude rozhodnuto 28. listopadu.

Tagy článku