O problémech s uprchlíky se dál nesmí v Německu mluvit. Kdo promluví, je rasista a xenofob

O problémech s uprchlíky se dál nesmí v Německu mluvit. Kdo promluví, je rasista a xenofob
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
22 / 01 / 2016, 07:00

Problém s obtěžováním žen ve veřejných plaveckých bazénech je mnohem větší.

O problémech s uprchlíky se raději nesmí moc mluvit, aby mezi občany nezavládly „přehnané obavy“. Jeden ze známých německé novinářky pracuje jako policista a nyní dohlíží na uprchlíky v Pasově.

„Když jsem se ho snažila přesvědčit k poskytnutí rozhovoru, odmítl. Někdo by ho mohl obvinit z rasismu a nesnášenlivosti. V Německu se o kriminalitě uprchlíků totiž nemluví. Významní politici Severního Porýní-Vestfálska (NRW) zabývající se bezpečnostní politikou (od sociálních demokratů přes křesťanské demokraty, liberály a zelené) byli již v říjnu 2014 informovaní o zločinech páchaných uprchlíky, kteří bydlí v NRW. Šlo o gangy žadatelů o azyl ze severní Afriky, kteří pod vlivem alkoholu přepadávají a obtěžují občany a rabují v obchodech. Členové výboru napříč politickým spektrem ovšem nechtěli zneklidnit občany a s těmito informacemi nešli na veřejnost – z obav ze stigmatizace uprchlíků, popisuje situaci autorka. Zdroj: pravybreh.cz

Bulvární denník Bild, který ještě v létě s nadšením vítal příchozí uprchlíky, informoval, že tiskové oddělení ministerstva vnitra v Severním Porýní nesmí používat v tiskových prohlášeních slovo „uprchlík“. Přikázal jim to ministr vnitra Ralf Jäger (SPD).

Podle informací deníku The Daily Mail  radní v německém Bornheimu vydali zákaz vstupu uprchlíků do místního bazénu. Ten přišel kvůli stížnostem návštěvnic a také pracovnic plaveckého stadiónu na slovní obtěžování ze strany mužských azylantů. Jenomže to nebyly jen slovní výpady. Server britského listu napsal, že v bornheimském bazénu došlo i k fyzickému sexuálnímu útoku. Osmnáctiletý migrant měl osahávat čtyřiapadesátiletou návštěvnici na intimních místech a snažit se ji líbat. Zdroj: novinky.cz

Jaká je situace teď, když média informovala o incidentech? Ještě horší než předtím. Bornheim byl označen za xenofobní a rasistický. Ve skutečnosti rodiče raději v tichosti osobně vyzvedávají děti ze školy a nepouští je ven bez dozoru. A problémy s přistěhovalci v bazénech hlásí další německá města.

O víkendu byl v drážďanském plaveckém bazénu zatčen afgánský azylant kvůli podezření ze sexuálního zneužití a podobné problémy se sexuálním napadením žen jsou hlášeny i z Lipska, kde jsou obtěžovány v koupelnách v místním bazénu. Zdroj:mdr.de.

Nejen, že dochází k porušování "domovní svobody" v německých městech, zvyšují se i případy "nevhodného chování" uprchlíků v bazénech i v jejich okolí. Azylanti porušují "soukromí" žen, vstupují do dámských šaten a sprch. Jenomže nelze vydat všeobecný zákaz vstupu těmto osobám. A tak přistupují provozovatelé alespoň k tomu, že vyvěšují informační tabule, kde upozorňuji na "nevhodné chování". Dokonce organizují "krátké kurzy o etiketě chování v bazénu." Zdroj: rp-online.de.

To se opět nelíbí tzv. "ochráncům lidských práv", kteří podobné aktivity nedávno odsoudili s tím, že se nesmí podobné zákazy zobecňovat na celou skupinu uprchlíků.  

 

 

 

 

Tagy článku