Obama k válce s IS: Nebude to rychlé

Obama k válce s IS: Nebude to rychlé
07 / 07 / 2015, 17:00

Americký prezident dnes zdůraznil, že spojenci sice zasáhli Islámský stát celkem 5000 nálety, ale konečné vítězství nad teroristy bude ještě běh na dlouho trať.

Po víkendových masivních náletech koalice vedené Spojenými státy na strategické cíle IS, promluvil prezident Barack Obama na brífingu v Pentagonu. Prezident poukázal na posun v boji proti teroristům, ale zároveň zdůraznil, že vítězství nad IS nebude tak snadné a rychlé.

"Nebude to rychlé. Je to dlouhodobé tažení. Islámský stát je prospěchářský a pohotový... Bude trvat, než je porazíme a aby se tak stalo, musí se do toho zapojit místní pozemní síly... Jako při každém vojenském snažení, budou období postupu vpřed, ale také ústupu, jako jsme to viděli v případě, kdy IS získal Ramádí v Iráku a centrální  Sýrii...", řekl mimo jiné Obama.

Po těchto nepříliš optimistických slovech ale Obama vyzdvihnul dosavadní úspěchy. Spojenci uskutečnili na 5000 náletů, zasáhli mnohé strategické cíle včetně výcvikových táborů a zabili tisíce vojáků IS  - mezi nimi i velitele a klíčové osobnosti této teroristické organizace.

Poslední letecké údery v sobotu večer a v neděli ráno poškodily infrastrukturu v teroristy drženém syrském městě Raqa. V pondělí pro změnu IS na svých sociálních sítích zveřejnil brutální video, na kterém je zachycena poprava 25 mužů v amfiteátru v Palmyře.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace