Obama prohrál. Drtivá většina Američanů nesouhlasí s jeho plánem na příjetí desítek tisíc uprchlíků

Obama prohrál. Drtivá většina Američanů nesouhlasí s jeho plánem na příjetí desítek tisíc uprchlíků
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Magharebia|Popisek: Ilustrační foto
21 / 09 / 2016, 18:30

74 procent amerických voličů odmítá Obamův plán na přijetí uprchlíků ze Středního východu.

Americký prezident Barack Obama plánuje v příštím roce výrazně zvýšit počet uprchlíků, kteří v USA dostanou azyl. Ten chce udělit až 110 tisícům lidí. A letos dalším 85.000 uprchlíkům.

Agentura Rasmussen Reports v úterý zveřejnila výsledky průzkumu veřejného mínění, podle kterých američtí voliči odmítají Obamův plán na přijetí těchto uprchlíků. Výsledky průzkumu byly zveřejněny jen několik dnů po útoku v obchodním centru v Minnesotě, který spáchal somálský přistěhovalec a jen dva dny po teroristickém útoku v New Yorku, který měl spáchat afgánský přistěhovalec  Ahmad Khan Rahami.

"Voliči zásadně odmítají plán prezidenta Obamy na přesídlení až 85.000 uprchlíků ze Středního východu a Afriky do USA v letošním roce a dalších 110.000 uprchlíků v roce 2017. Voliči vnímají toto rozhodnutí, jako zvýšené nebezpečí pro národní bezpečnost USA," komentuje výsledek průzkumu agentura. Zdroj: breitbart.com

Čtyřicet osm procent respondentů také uvedlo "Myslím si, že Spojené státy by neměly přijímat další uprchlíky z těchto oblastí." Souhlas s Obamovým plánem vyjádřilo pouhých 18 procent pravděpodobných voličů. 

Poslední projev prezidenta Obamy v OSN: Zkritizoval populismus, odpor k uprchlíkům, Izrael i Rusko

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Magharebia

Rasmussen Reports vydala hlasování v úterý, který ukazuje "voliči odmítají nový plán uprchlíků na Blízkém východě Obamy."

Zprávy o zájmu široké veřejnosti opozici k většímu množství uprchlíků přichází tři dny po sobotní pobodání deseti Američanů v St Cloud, Minnesota středisku u  somálských uprchlíků Dahira Adan a bombové útoky v New Yorku a New Jersey, údajně spáchal afghánské přistěhovalců a pravděpodobného uprchlíka Ahmad Khan Rahami .

Je také přichází v ten samý den Obamova administrativa Kongres odbyl tím, že odmítla dostavit se zákonem požadovaných slyšení Senátu svědčit o navrhované zvýšení uprchlíků a jako prezident Obama je v New Yorku, mluvit s Organizací spojených národů o globalismu . V pondělí Valné shromáždění OSN uspořádalo  vrcholnou schůzku pro uprchlíky a migranty  spolu se zástupci politicky mocného, ??financovanou z federálních zdrojů, přesídlení průmyslu.

Úterý večer  v New York City "Clinton Foundation je ctít palestinský učitel, jejíž manžel je odsouzený terorista."

Politiky a činnosti z Obamovy administrativy přistěhovalectví a uprchlíky je Clinton Foundation a demokrat kandidát na prezidentský úřad Hillary Clintonová se zdají být divoce v rozporu s veřejným míněním.

"Voliči zásadně proti plánu prezidenta Obamy přivést 110.000 Středního východu a Afriky uprchlíků do této země v příštím roce, a to až od 85.000 letošního roku, a domnívá se, že rozhodnutí, jako je zvýšené nebezpečí pro národní bezpečnost USA," uzavřel hlasování.

Sedmdesát čtyři procent pravděpodobných voličů nesouhlasí s zvýšení počtu uprchlíků z 85,000 za celý rok 2016 na 110,000 prezident Obama navrhl pro FY 2017. Pouze 18 procent pravděpodobných voličů schvalovat navrhované zvýšení, nebo si myslíte, že je příliš málo.

Čtyřicet osm procent pravděpodobných voličů "Domnívám se, že Spojené Měly by měla brát v žádných dalších uprchlíků z těchto oblastí."

Mezi 26 procent voličů, kteří se staví proti prezidenta Obamy návrh na zvýšení počtu uprchlíků od 85 000 ročně, ale nesouhlasí s 48 procenty kdo favorizovat žádní uprchlíci, "Čtrnáct procent (14%) se domnívají, 25000 bude v pořádku, zatímco šest procent (6%) dává přednost nechat v 50.000 z těchto uprchlíků. Šest procent (6%) podporují 85.000 nově příchozí ze Středního východu a Afriky. "

Tagy článku