Obama se omluvil za okinawský incident

Obama se omluvil za okinawský incident
Autor: YouTube/screenshot|Popisek: Americký prezident Barack Obama projevil hlubokou lítost nad smrtí japonské ženy, kterou měl zavraždit bývalý americký voják na ostrově Okinawa.
26 / 05 / 2016, 06:00

Americký prezident Barack Obama projevil hlubokou lítost nad smrtí japonské ženy, kterou měl zavraždit bývalý americký voják na ostrově Okinawa.

Barack Obama přiletěl do Japonska a už musel řešit vážný incident, který rozhořčil japonského premiéra Šinza Abe. Na ostrově Okinawa zavraždil bývalý americký voják japonskou ženu. Amerického prezidenta incident velmi mrzí a už přislíbil spolupráci při vyšetřování vraždy.

Civilní pracovník americké letecké základny Kadena na Okinawě Kenneth Franklin Shinzato, který dříve býval příslušníkem amerického námořnictva, byl zatčen poté, co měl podle japonské policie brutálně zavraždit dvacetiletou japonskou ženu. Podle vyšetřovatelů byla již měsíc nezvěstná. Žena měla být škrcena a usmrcena bodnými ranami. Shinzato se pak měl následně k činu přiznat.

Ve světle nadcházejících americko-japonských jednání vražda japonského premiéra šokovala a v místní televizi oznámil, že podává formální protest, který podle něho nešokoval pouze Okinawu, ale i celé Japonsko. Řekl, že  takový čin se vryje do japonských srdcí, ale negativním způsobem. Obama přislíbil plnou součinnost americké strany při vyšetřování této vraždy.

Japonci navíc nesou se značnou nelibostí, že někteří příslušníci amerických vojenských sil na základně Kadena na Okinawě se podle nich chovají ,,nepřístojně". V posledních letech bylo totiž zaznamenáno více kriminálních činů, jako znásilnění a dalších zločinů, jež měli páchat právě američtí vojáci.

 

Zdroj: fox6now.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace