Obamova administrativa požádala Hollywood o pomoc proti IS a Rusku

Obamova administrativa požádala Hollywood o pomoc proti IS a Rusku
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
18 / 04 / 2015, 18:30

Wikileaks zveřejnily další časovanou bombu. USA údajně tvrdí: "Máme problém s ruskou interpretací událostí ve Střední a Východní Evropě".

Server Wikileaks zveřejnil interní korespondenci mezi námědtkem ministra zahraničních věcí USA Richardem Stengelem a ředitelem Sony Pictures Entertainment (SPE) Michaelem Lyntonem. Z korespondence vyplývá, že se americké ministerstvo zahraničních věcí snaží zapojit do propagandistické války proti islámskému státu a Rusku korporace v Hollywoodu. 

Ve Stengelově e-mailu se píše: „Jak jste mohl vidět, máme mnoho problémů při boji s komentáři Islámského státu na Blízkém východě a s ruskou interpretací událostí ve Střední a Východní Evropě. V obou případech existují miliony a miliony lidí v těchto regionech, kteří dostávají zkreslenou verzi reality. ....Po našem rozhovoru bych chtěl svolat skupinu ředitelů médií, kteří by nám mohli pomoci popřemýšlet nad tím, jak na tyto vážné výzvy co nejlépe reagovat. Je to rozhovor o idejích, o obsahu a výrobě a o komerčních možnostech. Slibuji vám, že to bude zajímavé, zábavné a užitečné."

Obratem píše Lynton Stengelovi, aby kontaktoval prezidenta The Walt Disney International Andy Birda, bývalého ředitele Turner Broadcasting Phila Kenta, spoluředitele 21st Century Fox Jamese Murdocha, nebo partnera a zakladatele soukromé investiční firmy Siguler Guff Drewa Guffa.

Screenshot z wikileaks.org

Materiály zveřejněné Wikileaks svědčí také o pokusech amerických diplomatů využít k dosažení zahraničně-politických cílů Washingtonu známé herce.

„Práce Sony, která je veřejnosti známa, spočívá ve výrobě zábavy. Nicméně, archivy ukazují, že za kulisami je Sony vlivnou korporací se styky v Bílém domě (v archivu je více, než stovka adres americké vlády) s možností ovlivňovat zákony a politiku a se styky v americkém vojensko-průmyslovém komplexu", píše se v tiskové zprávě WikiLeaks.

wikileaks

Zdroj: wikileaks.comcz.sputniknews.com, rt.com

 

Tagy článku