Občané západní Evropy mají jasno: Konec Schengenu a obnovení pohraničních kontrol.

Občané západní Evropy mají jasno: Konec Schengenu a obnovení pohraničních kontrol.
Popisek: Ilustrační foto
06 / 04 / 2016, 11:00

Teroristické útoky v Bruselu a Paříži „přiživily pocit veřejnosti, že se věci vymkly kontrole"

Migrační krize a teroristické útoky z poslední doby se začínají výrazně projevovat na postojích občanů významných evropských států. Většina Francouzů, Němců i Italů si podle nejnovějšího průzkumu agentury Ifop přeje konec Schengenského prostoru volného pohybu a trvalé obnovení kontrol na hranicích. Pro všechny. To dnes uvedl server novinky.cz s odvoláním na německý deník Süddeutsche Zeitung

Výsledky průzkumu naleznete v článku "Evropané a migrační krize" (ve francouzštině)

Pro obnovení kontrol na hranicích se podle Francouzského institutu pro veřejné mínění vyslovilo 72 oslovených Francouzů, 66 procent Němců a 60 procent respondentů z Itálie.

Němci, kteří se ještě před několika měsíci ze dvou třetin ztotožňovali s otevřenou politikou kancléřky Angely Merkelové, navíc změnili názor i na uprchlíky. Kolem 47 procent z nich je toho názoru, že už jejich země žádné další přijmout nemůže. Ve Francii a v Itálii si to myslí přes 60 procent lidí.

Na negativním postoji k uprchlíkům se nepochybně podílí strach z terorismu. S tvrzením, že mezi migranty mohou být teroristé, se ztotožnilo 84 procent Italů, 80 procent Francouzů a 79 procent Němců.

Citovaný výzkum byl prováděn přes internet mezi 8. a 10. březnem na vzorku tisícovky lidí.

Celý článek naleznete zde.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace