Obchod s lidským utrpením: Nákupní centrum nabízelo se slevou zboží poškozené při teroristickém útoku

Obchod s lidským utrpením: Nákupní centrum nabízelo se slevou zboží poškozené při teroristickém útoku
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: obchodní centrum
10 / 04 / 2017, 14:00

Na lidském utrpení chtěl vydělat obchodní dům ve Stockholmu.

Obchodní dům Åhlens si vysloužil veřejné opovržení na sociálních sítích, když nabízel zboží, které bylo při teroristickém útoku minulý týden poškozeno.

Obchodní dům nabízel v sobotu, tedy den po teroristickém útoku ve Stockholmu, ve výprodejové akci ,,kouřem" či jinak  poškozené zboží. Právě do výkladu do výkladu obchodního centra Ahlens, které se nachází v centru Stockholmu, vrazil v pátek s kamionem terorista.

Åhlens o své akci dokonce veřejně informoval své zákazníky. Ti ale ve své většině zasypali obchodní dům ostrou kritikou. Uživatelé na sociálních sítích, kteří v Åhlens také nakupují, označill tuto snahu jako ,,obchod s lidským" utrpením, neúctu k obětem atentátu či ,,hanebnost" a ,,skandál".

Na tuto kritiku posléze reagovalo vedení obchodního domu stažením své prodejní akce, která měla zahrnovat předměty poškozené při teroristickém útoku ve Stockholmu. Na svém Facebooku se Åhlens zákazníkům omluvil s tím, že v neděli nebude nakonec obchod otevřen.

 

psali jsme:

Nákladní vůz najel do lidí ve švédském Stockholmu, na místě několik mrtvých

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.