Oběti řidiče, jenž najel v Münsteru do lidí, jsou z Německa

Oběti řidiče, jenž najel v Münsteru do lidí, jsou z Německa
Autor: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
08 / 04 / 2018, 10:00

Obě smrtelné oběti muže, který v sobotu odpoledne z dosud neznámé příčiny najel obytnou dodávkou do lidí sedících před oblíbenou restaurací v centru západoněmeckého Münsteru, pocházely z Německa.

Šlo o 51letou ženu a 65letého muže, uvedla dnes agentura DPA s odvoláním na policii a státní zastupitelství. Při domovní prohlídce u 48letého pachatele z Münsteru policisté nenašli žádné použitelné zbraně. Muž po činu spáchal sebevraždu.

V obytném vozu strážci zákona objevili jen zbraň, kterou pachatel spáchal sebevraždu, atrapu zbraně a přes deset kusů zábavní pyrotechniky. K autu, do kterého nebylo vidět, se přibližovali velice opatrně, protože u něj viděli dráty. Vozidlo dnes ráno odvezla z centra města odtahová služba.

Při útoku utrpělo více než 20 lidí zranění, z toho někteří jsou v ohrožení života, napsala DPA.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace