Obhájci Salaha Abdeslama prohlásili, že už jej dále nebudou obhajovat

Obhájci Salaha Abdeslama prohlásili, že už jej dále nebudou obhajovat
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Paříž
12 / 10 / 2016, 20:00

Salah Abdeslam, který je podezřelý z účasti na teroristických útocích v Paříži v listopadu 2015, bude muset zřejmě hledat nové advokáty. Ti stávající totiž dali najevo, že Abdeslama nebudou zastupovat.

Advokát Frank Berton za francouzský právní tým sdělil, že v případě, že Abdeslam využije své právo mlčet, stahuje svou obhajobu.

Francouzské televizi BFM Berton řekl, že Abdeslam mu jeho ,,taktiku" již prozradil a nebude u soudu vypovídat. To je v rozporu s jeho dřívější ochotou spolupracovat s francouzskými orgány, což prohlásil v dubnu po převozu z Belgie do Francie.

Podezřelý atentátník svému advokátovi sdělil, že nebude mluvit z toho důvodu, že jeho ostře střeženou celu monitorují 24 hodin denně kamerové systémy. Podle belgického advokáta Svena Maryho donutily Abdeslama podmínky, v nichž nyní žije k tomu, aby ,,nadále mlčel".

Abdeslam svou vinu na atentátech, při nichž zemřelo před rokem 130 lidí, popírá. Když ještě spolupracoval s policií, řekl, že pouze dopravil jako řidič ostatní atentátníky na místo teroristického činu.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace